Gazimağusa Belediyesi ekipleri sağanak yağış nedeni ile oluşan olumsuzlukları gidermek için çalışıyor

Gazimağusa Belediyesi ekipleri sağanak yağış nedeni ile oluşan olumsuzlukları gidermek için çalışıyor
  • KKTC
  • 12 Mayıs 2024 17:59

Gazimağusa Belediyesi şehrin genelini etkisi altına alan şiddetli yağışların başladığı ilk saatlerden itibaren vatandaşlardan gelen çağrılara anında müdahale ediyor.

Öğle saatleri itibari ile Gazimağusa’da etkili olan sağanak yağış kentin bazı bölgelerinde yağmur suyu drenajı konusunda olumsuzluklar yaşanmasına neden oldu.

Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay, ekiplerin yaşanabilecek tüm olumsuzluklara müdahale etmek adına sahada olmaya devam edeceğini açıkladı.

Gazimağusa Belediyesi ekipleri ilk andan itibaren, yollarda yağmur suyunun biriktiği bölgelere öncelik vererek su taşkınlarına engel olmak amacı ile vatandaşa yardımcı olmaya çalışıyor. Ekipler, yollarda biriken yağmur suyunun tahliyesinin yanında zor durumda kalan bölge halkının da yardımına koşuyor.

Sağanak yağıştan olumsuz etkilenen İsmet İnönü Bulvarı, Gülseren Kavşağı, Anafartalar Caddesi, Sema Otel Çemberi’ne müdahale eden ekiplerin çalışmaları, yağışlı havanın etkisini sürdürmesi halinde artırılarak devam edecek.

Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay hem sağanak yağış hem de kentte yaşanan susuzluk sorunu ile ilgili açıklamada bulundu.

Başkan Uluçay’ın açıklaması;

“Bugün yaşanan sağanak yağışlar sebebiyle drenaj hatları tıkanan İsmet İnönü Bulvarı,  Gülseren Kavşağı, Anafartalar Caddesi ve Sema Otel Çemberi’nde Belediye ekiplerimiz tıkanan drenaj hatlarında yeniden akışı sağlamak için müdahale ediyor. Ekiplerimiz yaşanabilecek tüm olumsuzluklara müdahale etmek adına sahada olmaya devam edecek.

Bu esnada Geçitköy’den şehre su getiren şebekenin Sınırüstü-Mağusa hattında meydana gelen arıza giderilmiş olup, 24 saattir şehre su verilmektedir. Şu ana kadar depolarına su ulaşmayan evlerin yüksek bölgelerde olması sebebiyle gecikme yaşanıyor, suyun tüm şehirde normal akışının yarına kadar düzelmesini bekliyoruz.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ