“Fon yönetimi ve bilançolar halkla paylaşılmıyor”

“Fon yönetimi ve bilançolar halkla paylaşılmıyor”
  • Manşet
  • 23 Ocak 2023 – 16:44 16:44

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu bugün saat 12.00’de Zorlu Töre başkanlığından toplandı.

İlk olarak, genel kurulun 30 Ocak tarihli birleşiminin 31 Ocak tarihine ertelenmesine, yasama ile denetim faaliyetlerinin de birlikte yapılmasına ilişkin Danışma Kurulu’nun kararı oylanarak oybirliğiyle kabul edildi.

“Fon yönetimi ve bilançolar halkla paylaşılmıyor”

Genel kurul daha öneri sahipleri adına İdari Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi üyesi, CTP Milletvekili Devrim Barçın’ın sunduğu İhtiyat Sandığı (Değişiklik) Yasa Önerisi’nin komitede ivedilikle ele alınmasına ilişkin tezkere görüşüldü.

Barçın, CTP olarak önerinin ivedilikle görüşülmesini istediklerini dile getirerek, İhtiyat Sandığı’nda on binlerce insanın birikimi bulunduğunu, bu birikimin erimekte olduğunu ve bu erimenin önüne geçmek için öneriyi hazırladıklarını belirtti.

Fon yönetimi ve bilançoların halkla paylaşılmadığını söyleyen Barçın, fon yönetimine nitelik kazandırmayı hedeflediklerini kaydetti.

Fonun denetiminin daha şeffaf yapılmasını talep ettiklerini dile getiren Barçın, Çalışma Bakanlığının da bu konuda çalışması bulunduğunu ancak fondaki birikimlerin erimesinden dolayı kaybedecek zaman olmadığını söyledi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ