Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Fikri Ataoğlu’ndan ‘Turizm emekçilerine’ destek

Fikri Ataoğlu’ndan ‘Turizm emekçilerine’ destek

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Kanal T ekranlarında yayınlanan ‘Günaydın Kıbrıs’ adlı programa katılarak, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ataoğlu, “Ülkedeki turizmimizin artık bir şekilde açılması lazım” ifadelerini kullanarak, dün Meclis önünde turizm emekçilerinin yapmış olduğu eyleme işaret etti.

“Turizm emekçilerine yönelik çalışmalarımızı başlatmış bulunuyoruz” diyen Ataoğlu, emekçileri desteklemek amacıyla Sosyal Sigortalar Dairesi’nin hazırlamış olduğu 1500 ve 2 bin TL’lerin yanı sıra, Bakanlığın kendi bütçesinden bir çalışma yapılacağını ifade etti.

Turizm ve Çevre Bakanı Ataoğlu, “Herkese nasıl bir dokunuş yapabiliriz, nasıl bir katkı sağlayabiliriz yönündeki bu çalışmaları paydaşlarla birlikte yapıyoruz. Akmazsa damlar bir dokunuş yapmayı düşünüyoruz…” dedi.

“BENİM YAPMAK İSTEDİĞİM ‘ŞOV’ DEĞİLDİR, ‘İŞ’ YAPMAKTIR”

Ataoğlu, Girne Antik Limanı’nın yenilenmesi kapsamında yarın bir sunum olacağına dikkat çekerek, sunumun ardından ihaleye çıkılacağını belirtti.

“Benim amacım burayı hayata geçirmektir… Benim yapmak istediğim ‘şov’ değildir, ‘iş’ yapmaktır” ifadelerini de kullanan Ataoğlu, ihaleye çıkılmasının da ardından gerekli açıklamaların yapılacağını söyledi.

“ÇEVREMİZLE İLGİLİ BİRÇOK ÇALIŞMAMIZ VAR”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, moloz atıklarının da artık son bulması kapsamında belediyelerin kendi belirlediği bölgelere bu molozların dökülmesi için çalışma yaptıklarını ifade ederek, atıkların geri dönüşüm ile tekrar hayata kazandırılması çerçevesinde çalışmaların olduğunu aktardı, “Bunun gibi birçok çevremizle ilgili çalışmamız var” dedi.

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi ve Sağlık Bakanlığı ile birlikte ülkenin turizm sektörünün açılması için bir çalışma içerisinde olduklarını da belirten Ataoğlu, çalışmanın bu hafta içerisinde tamamlanmasını ve olumlu olmasını temenni ettiklerini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ