Fenerbahçe başkanını seçiyor: Olağan Seçimli Genel Kurul rehberi

Fenerbahçe başkanını seçiyor: Olağan Seçimli Genel Kurul rehberi
 • Spor
 • 8 Haziran 2024 09:04

Ali Koç mu yoksa Aziz Yıldırım mı? Sarı lacivertlilerin yeni başkanının belli olacağı Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı hakkında merak edilenleri derledik. İşte tarihi seçimin hafta sonu takvimi

Fenerbahçe yeni başkanını seçmek için sandık başına gidiyor… Seçimli genel kurul toplantısı, bugün ve yarın Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilecek ve mevcut başkan Ali Koç ile Aziz Yıldırım başkanlık için yarışacak. Genel kurula 46 bin 410 kongre üyesinin katılım hakkı bulunuyor.

Cumartesi programı

İki gün sürecek olan seçimin ilk gününde; Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve denetim kurulu raporu okunacak ve mevcut Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerinin her bir dönem bakımından ayrı ayrı ibra edilmesi görüşülecek. 01.06.2024 – 31.05.2025 bütçesi okunacak ve onay için genel kurul üyelerinin oylarına sunulacak. Gündemde yer alan maddelerin ardından sandık kurulları başkan ve üyelerinin seçimi yapılacak.

Pazar günü oy kullanılacak

9 Haziran Pazar günü ise, Başkan ve Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Disiplin Kurulu, Sicil Kurulu, Balotaj Kurulu ile Tarih, Müze ve Arşiv Kurulu üyelerinin seçimleri gerçekleştirilecek. Oy verme işlemi 10.00’da başlayıp, 17.00’de sona erecek.

Olağan Seçimli Genel Kurul rehberi

 • Fenerbahçe’nin Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı nerede yapılacak?

Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleşecektir.

 • Stadyuma girişler saat kaçta başlayacak?

Stada girişler ve giriş kartlarının dağıtımı saat 09.00 itibarıyla başlayacak. Giriş kartları her iki gün için tek giriş hakkına sahip olduğu için, üyelerin giriş kartlarını iki gün boyunca ve oy verme işlemine kadar muhafaza etmeleri gerekiyor

 • Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısına kimler katılım sağlayabilir?

Fenerbahçe’nin Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’na, geriye dönük birikmiş aidat borcu bulunmayan, 2024 yılına ait aidatını 30 Nisan 2024 saat 00.00’e kadar ödeyen ve üyelik hakları askıda bulunmayan kulüp üyeleri katılım sağlayabilir. Üyeler, kulüp üyeliği kartı, T.C. kimlik kartı, ehliyet veya pasaport ile kayıt masalarından akreditasyonlarını alarak toplantıya giriş yapabilecek

 • Servis hizmeti olacak mı? Servis lokasyonları nerelerde?

Kulüp üyelerine 8-9 Haziran Cumartesi- Pazar günü servis imkânı sunulacak. Şişli Cevahir AVM önü, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu Ataşehir ve Caddebostan Migros önünden ring seferleri düzenlenecek.

Cumartesi günü servis saatleri: 
Şişli Cevahir AVM önü saat 07.00 itibarıyla,
Ülker Spor ve Etkinlik Salonu Ataşehir,
Caddebostan Migros önü,
Kadıköy Rıhtım Otel önü ise saat 08.00 itibarıyla başlayacaktır.
Tüm lokasyonlarda yarım saat aralıklarla ring seferleri düzenlenecektir.

Pazar günü servis saatleri: 

Şişli Cevahir AVM önü,
Ülker Spor ve Etkinlik Salonu Ataşehir,
Caddebostan Migros önü,
Kadıköy Rıhtım Otel önünden saat 08.00 itibarıyla başlayacaktır.
Tüm lokasyonlarda yarım saat aralıklarla ring seferleri düzenlenecektir.

 • Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’na nereden ve nasıl giriş yapılacak?

Fenerium Tribünü’nde bulunan avludan kartları alan üyeler daha sonra Fenerium Alt ve Üst tribünlere yönlendirilecek. Genel Kurula giriş, oy kullanma süreçleri ve diğer tüm detaylar video rehber ile üyelerin bilgisine sunulacak.

 • Misafir girişleri mümkün olacak mı?

Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’na misafir kabul edilmeyecek. Yalnızca 12 yaş altı çocukların misafir statüsünde giriş yapmalarına imkân tanınacak.

 • Engelli üyelerin girişi nasıl olacak?

Fenerium Tribünü tarafında yer alan 19 numaralı kapıdan refakatçi eşliğinde giriş yapabileceklerdir.

 • Yardım gereksinimi olan ileri yaştaki üyelerin girişi nasıl olacak?

Katılım sağlayan, yardım gereksinimi olan ileri yaştaki üyeler, Fenerium Tribünü’&nde bulunan B1-B2-B3 numaralı kapılardan giriş yaparak yürüyen merdivenleri kullanabilirler. Fenerium Alt Tribünü “I” Blokta kendilerine özel yer tahsis edilecek ve gerekli yönlendirme yapılacak.

 • Otopark kullanımı olacak mı?

Kenan Evren Lisesi Otoparkı ve Fenerbahçe Lefter Küçükandonyadis Dereağzı Otoparkı imkân ve limitler ölçüsünde kullanıma açılacaktır.

 • İkram servisi olacak mı?

Genel Kurulun ilk günü olan 8 Haziran Cumartesi günü üyelere ücretsiz ikramda bulunulacak. Ayrıca tribünlerdeki tüm büfeler her iki günde de ücretli olarak hizmet verecek.

 • Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı günlerinde havuz tesisleri açık olacak mıdır?

Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nın ilk günü olan 8 Haziran Cumartesi Lefter Küçükandonyadis Dereağzı Tesisleri’nde bulunan üye Havuzu açık olacak. Genel Kurulun ikinci günü olan 9 Haziran Pazar günü ise söz konusu tesisimiz kapalı olacak. Fenerbahçe Divan Faruk Ilgaz Tesisleri’nde yer alan havuz ise ilgili günlerde üyelere hizmet vermeye devam edecek.

Oy kullanmada dikkat edilecek hususlar

 • Giriş masaları ve sandıklardaki yoğunluğu azaltmak için üyelerin telefonlarına gelen sms’te yer alan masa ve sıra numarasını görevlilere bildirmesi gerekiyor.
 • Üyeler soy isimlerine göre sıralanmış ve kendilerine SMS ile bildirilen masadan kartını alacak ve aynı numaralı sandıkta oyunu kullanacak.
 • Oy kullanmak için sandık başına gidildiğinde, sandık heyeti iki zarf verecek. Bu zarflar “Kulüp Başkan ve Yönetim Kurulu” ile “Kurullar” isimli farklı renklerdeki iki zarf olacak. Oy pusulaları bu zarflara konularak oy kullanma işlemi yapılacak.
 • Oy Kullanırken oy zarfı ile birlikte giriş kartları da sandığa atılacaktır. Oy kullanıldıktan sonra sandık listesine imza atarak kimliğinizi teslim alabilirsiniz.
 • Vekâleten oy kullanmak mümkün değildir.
Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ