Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

“Esnaf işletmelere vereceğiniz destekle asgari ücretlinin alım gücünü koruyun”

“Esnaf işletmelere vereceğiniz destekle asgari ücretlinin alım gücünü koruyun”

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile asgari ücrete yapılması planlanan zammın beş aylık hayat pahalılığı baz alınarak hatta daha altında hesaplandığına dikkat çekti.

Erhürman, “Hükümetten gelen açıklamalar gösteriyor ki asgari ücrete yapılması planlanan zam ‘beş aylık hayat pahalılığı’ (% 43.10) baz alınarak, hatta onun altında hesaplanıyor” dedi.

Mayıs ayının sonundan itibaren gelen akaryakıt zamları başta olmak üzere halihazırdaki zamların da hayat pahalılığı hesabına dahil olmadığını söyleyen Erhürman, konu ile ilgili açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Yani asgari ücret hükümetin açıkladığı kadar artsa da, alım gücü hâlihazırda düşmüş olarak açıklanacak. Bu insanlar nasıl geçinecek sorusunu yanıtlamak daha da güçleşecek.”

Erhürman, Maliye Bakanlığı’nın gelirlerinin arttığını belirterek “Bu hesabı tekrar yapın ve esnaf işletmelere vereceğiniz destekle asgari ücretlinin alım gücünü koruyun” açıklamasını yaptı.

Erhürman “Aksi halde hem açlık, hem talebin daralması hem de yurttaşların istihdamdan çekilmesi daha da hızlanacak!” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ