Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Eski faturaları yeni gibi gösterdi!

Eski faturaları yeni gibi gösterdi!

Müstahdem tarafından sirkat, Sahte evrak düzenleme ve sahte evrağı tedavüle sürme suçlarından tutuklanan zanlı Nazife Türel mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Öjen Açıkada, zanlı Nazife Türel’in Müstahdem tarafından sirkat, Sahte evrak düzenleme ve sahte evrağı tedavüle sürme suçundan methaldar olduğunu belirtti. Polis, 2021 ile 2023 tarihleri arasında Lefkoşa’da faaliyet gösteren Pastelli Ltd. İsimli işyerinin müstahdemi olan zanlı Nazife Türel’in bahsekonu işyerinde Mağaza Müdürü olarak görev yaptığı sırada eski tahsil edilmiş makbuz numalarını yeni tahsil etmiş gibi göstererek sahteleme yapıp muhasebeye tedavüle sürüp müşterilere satış yaptığı mobilyalara karşılık tahsil ettiği toplamda 65 bin 940 Tlnakit parayı tasarrufuna geçirip, sirkat ettiğini anlattı. Polis, zanlı Nazife Türel’İn 10 Aralık 2018 tarihinde Resmi evrak sahteleme, Kamu görevini kötüye kullanma suçundan teminata bağlandığını söyledi. Polis, zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını belirterek, zanlının davasında hazır bulunmasını sağlamak için mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker zanlının davasında hazır olması maksadı ile yurtdışına çıkışının yasaklanması, haftada 1 gün ispatı vücutta bulunması, 15 bin TL nakit teminat yatırması ve KKTC vatandaşı muteber ikişer kefilin 200 bin TL değerinde şahsi kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Sosyal Medyada Paylaş
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ