Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Baybars’ın vatandaş yaptığı Koska yine rahat durmadı !

Baybars’ın vatandaş yaptığı Koska yine rahat durmadı !

Ayşegül Baybars döneminde vatandaş olan suç makinesi İbrahim Koska eşine yine şiddet uyguladı. Baybars döneminde vatandaş yapılan İbrahim Koska’nın vatandaşlığının iptal edilmesi gündeme getirildi.

Böyle bir suç makinesinin nasıl vatandaş yapıldığı özellikle şiddete hayır diyen kadın sivil toplum örgütleri tarafından tepki ile karşılandı.

Bu hükümet döneminde iptal edilecek mi? merak konusu…

KOSKA YİNE MAHKEME BİR KEZ DAHA MAHKEME HUZURUNDA

Lefkoşa’da meydana gelen Geceleyin Ev Açma, Mülke Tecavüz, Darp suçları ile ilgili olarak tutuklanan zanlı İbrahim Koska mahkeme huzuruna çıkarıldı.
Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Alparslan Yavuz olayla ilgili bulguları aktardı. Yavuz huzurda bulunan zanlı İbrahim Koska’nın 1 Ocak 2021 tarihinde saat 01.30 raddelerinde Surlariçi – Lefkoşa’da bulunan eski eşine ait ikametgâha evin bahçe kısmının duvarından atlayarak bir cürüm işlemek maksadıyla kilitli olmayan yatak odası kapısını açıp girerek Geceleyin Ev Açma suçunu işleyip Mülke Tecavüz ettikten sonra tasarrufunda bulunan henüz tespit edilemeyen makas ile yatak odasında yatmakta olan eşinin saçını kesip akabinde adı edilenin bunu fark etmesi üzerine yorgan ile yüzünü kapatıp vücudunun muhtelif yerlerine vurarak darp ettiğini söyledi.

Polis yapılan şikâyet üzerine zanlının ayni gün akşamüstü tespit edilerek tutuklandığını mahkeme katardı.

Polis mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini zanlının vermiş olduğu ifadesinin teyit ve tekzip edileceğini ayrıca bölgedeki kameraların inceleneceğini belirterek zanlının ilk etapta 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Polis şahadeti üzerine söz alan zanlı suçsuz olduğunu beyan etti.
Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

ZAROĞLU AYLAR ÖNCE UYARMIŞTI!

YDP Lefkoşa Milletvekili Bertan Zaroğlu, aylar önce sosyal medyada yaptığı paylaşımda şunları söylemişti: ‘İçişleri Bakanı Sn. Baybars sabıkalı şahsı vatandaş yapmıştır. Sosyal medya hesaplarından, HP’yi ve Sayın Bakan’ı her eleştirdiğimizde açıklamalarımızın altında bize hakaret yağdıran, İçişleri Bakanlığı’nda vatandaşlık başta olmak üzere, para karşılığında iş takibi yapan; İBRAHİM KOSKA isimli bir kişiyi, Sayın Ayşegül Baybars vatandaş yapmıştır.

Kaldı ki, bu kişi, siciline geçmiş bir çok olayı mahkeme kararı ile sildirmiş olmasına rağmen, halen silinememiş sicil kaydı kabarık olan, adeta bir suç makinesi olan bu kişiye vatandaşlık vermekte bir beis görmeyen Bakan…

Umarız bu konuda gerekli araştırmayı bir kez daha yaparsınız.. Aksi halde, şahsım ve partim adına gereğini yapacağıma dair, hiç şüpheniz olmasın.”

Zaroğlu’nun aylar önceki yaptığı açıklama;

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ