Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Eroğlu: “Birlik, beraberlik ve dayanışmamızı sürdürmeliyiz”

Eroğlu: “Birlik, beraberlik ve dayanışmamızı sürdürmeliyiz”

3’ncü Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Derviş Eroğlu mesajında şunları kaydetti:

“ Kıbrıs Türk Halkı olarak tüm dünya ile birlikte ciddi bir salgın olan Covid- 19’la mücadele ettiğimiz günler yaşıyoruz.

İnşallah bu süreci Devletimizin, hükümetimizin kararları, halkımızın yüksek bilinç ve duyarlılığı ile en az sıkıntı ile geride bırakacağız.

Bunun için en başta yapılması gerekenler önlemlere uymaya devam etmek , gevşememek, birlik beraberlik ve dayanışmamızı sürdürmektir.

Herkesin bildiği üzere dini Bayramlarımızın sıkıntıları, kırgınlıkları geride bırakma dayanışma, yardımlaşma açısından büyük önemi vardır.

Unutmayalım ki, İslam dinin vecibelerinden olan oruç, kişinin benliğine sahip çıkabilmesin ciddi sınava tabii tutulduğu bir süreçtir.

Yokluk içinde olanların, şifa arayanların, ihtiyacı bulunanların aramızda yaşadıklarının bilinci ile paylaşımcı olmanın öneminin idraki ile hareket etmek insanoğlu için bir erdemdir.

Dolayısı ile idrak etmekte olduğumuz Ramazan Bayramı’nın koronavirüsle mücadele sürecimize olumlu katkı yapması, toplumsal dayanışma ve yardımlaşmamızı daha üst seviyelere taşımasını diliyorum.

Böyle davranırsak daha güzel günlere ulaşacağımızdan, sıkıntılarımızı geride bırakacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam Alemi’nin, Anavatan Türkiye’deki kardeşlerimizin ve siz halkımızın Mübarek Ramazan Bayramı kazasız, belasız geçmesi dileklerimle candan kutlar, hepinize sağlık ve mutluluklar dilerim.”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ