Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Erhürman YDP’de… “YDP ‘en geniş tabanlı’ hükümet istiyor”

Erhürman YDP’de… “YDP ‘en geniş tabanlı’ hükümet istiyor”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın hükümeti kurma görevini Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman’a vermesiyle birlikte dünkü görüşmelerin ardından bugün görüşmelerine Demokrat Parti (DP) ile başladı.

Yapılan görüşmenin ardından Yeniden Doğuş Partisi (YDP) ile bir araya geldi.

Ardından Yeniden Doğuş Partisi’nde (YDP) soluğu alan CTP heyeti, gerçekleştirilen görüşmenin ardından basına açıklamalarda bulundu.

ARIKLI: “EN GENİŞ TABANLI HÜKÜMETİN KURULMASINI RİCA EDİYORUZ”

İlk sözü alan YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, ‘ilkeler’ bağlamında hemfikir olduklarını ifade ederek, YDP’nin ‘en geniş tabanlı’ hükümetin kurulmasını istediklerini söyledi.

Böyle bir azınlık hükümetine dışarıdan dahi destek verebileceklerini belirten Arıklı, Erhürman’a süreç içerisinde başarılar diledi.

ERHÜRMAN: “ORTAYA KOYDUĞUMUZ İLKELER ÇERÇEVESİNDE HERKESLE UZLAŞI SAĞLADIK”

Erhan Arıklı’nın ardından sözü alan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, bütün parti ziyaretlerini tamamladıklarını ifade ederek, “İlk turdan bir şeyler söylemek doğru değildir, yarın akşam yapacağımız değerlendirmenin ardından belli olacak” dedi.

CTP olarak temel dertlerinin ülkenin içinde bulunduğu krizlerden çıkarılması olduğunun altını çizen Erhürman, ortaya koydukları ilkeler çerçevesinde bütün partilerin uzlaşı sağladığını söyledi. Söz konusu uzlaşının henüz ‘prensipte’ olduğunu vurgulayan Erhürman, “Herkes ‘evet’ dediğine göre sorun yaşanmayacaktır, bu bir kazanımdır” dedi.

“HÜKÜMET KURAMAYACAK OLURSAK HALKIN VAKTİNİ ÇALMAYACAĞIZ”

Erken seçim karşıtı olan kesimlerin Anayasa’dan bihaber olduğunu söyleyen Erhürman, hükümet kuramama gibi bir durum olursa “halkın vaktini çalmayacaklarını” ifade etti.

Bütün görüşmelerin samimi bir ortamda ‘verimli’ bir şekilde geçtiğini aktaran Erhürman, bütün partilere yaptıkları görüşmelerden ötürü teşekkür etti.

CTP heyeti dün de sırasıyla UBP, HP ve TDP heyeti ile bir araya gelmişti.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ