Erhürman: Yasa önerisi 12 yaşından büyük sporcuların tasarrufunda silah bulundurmasını mümkün kılıyor

Erhürman: Yasa önerisi 12 yaşından büyük sporcuların tasarrufunda silah bulundurmasını mümkün kılıyor
  • Manşet
  • 12 Şubat 2024 – 15:55 15:55

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, bugünkü Meclis oturumunda Ateşli Silahlar (Değişiklik) Yasa Önerisi’yle ilgili konuştu.

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman söz alarak, “Bu tip acil konularda Bakanlar Kurulu’nda ‘ayak divanı’ dediğimiz yöntemle ‘bakanların imzasıyla’ gelmesi mümkündür. Geçmişte de çok yapılmış bir şeydir” dedi.

Bunun Bakanlar Kurulu’ndan gelmesi özellikle sporun başbakanlığa bağlı olmasından dolayı daha doğru olacağı görüşünü dile getiren Erhürman, çocukların yaptığı spordan dolayı suçlu konuma düşmesinin kendileri açısından da kabul edilemez olduğunu ifade etti. Erhürman, önerinin 12 yaşından büyük milli sporcuların tasarrufunda silah bulundurmasını ve silahı adına kaydettirmesini mümkün kıldığını söyledi.

Erhürman, “Tasarrufunda silah bulundurmak, ‘poligonda 21 yaşından büyük birinin gözetiminde’ diye tanımlansa başka bir şeydir, 13 yaşında adına silah kaydettirebilmek başka bir şeydir” diyerek önerinin bugün geri çekilmesini ve Bakanlar Kurulu’nun hukukçularıyla oturarak düzenleme yapmasını istedi.

HASİPOĞLU

Yeniden söz alan UBP Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu, meselenin aciliyetinden dolayı, müsabakalara gidecek sporcuların olmasından dolayı bu önerinin yapıldığını ancak kendilerinin de “müsabakalarda bu silahların kullanılması” konusunda Erhürman ile aynı görüşte olduğunu belirterek, ivedilik talebini geri çekti.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ