Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Erhürman TDP’de… “Erken seçim konusunda hem fikiriz”

Erhürman TDP’de… “Erken seçim konusunda hem fikiriz”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın hükümeti kurma görevini Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman’a vermesiyle birlikte CTP ilk ziyaretini bugün Ulusal Birlik Partisi’ne (UBP) yapmış, ardından Halkın Partisi’ne (HP) ziyaret gerçekleştirmişti.

Günün son görüşmesini ise Toplumcu Demokrasi Partisi’ne (TDP) yaptı.

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, hükümet kurma görüşmeleri kapsamında TDP’yi ziyaret ederek, genel başkan Cemal Özyiğit ile görüştü.

Erhürman’a görüşme sırasında CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın ve milletvekilleri Asım Akansoy, Armağan Candan ve Sıla Usar eşlik etti.

Görüşmede, TDP Genel Sekreteri Halil Hızal, Milletvekili Zeki Çeler ve MYK üyeleri Safiye Özaltıner ile Deniz Birinci de hazır bulundu.

Yaklaşık bir saat süren görüşme sonrası basına açıklama yapan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Özyiğit ve heyetine misafirperverliğinden ötürü teşekkür etti.

Erhürman, görüşmede, ilkelerini aktardıklarını ve değerlendirdiklerini ifade ederek, erken seçim konusunda hem fikir olduklarını kaydetti.

İlkeleri paylaştıklarında aralarında ciddi bir görüş ayrılığı olmadığını söyleyen Erhürman, en geniş tabanda, teknokratları içeren bir hükümet modeli için çalıştıklarını söyledi.

DP ve YDP ile de yarın görüşüp ardından genel değerlendirme yapacaklarını ifade eden Erhürman, sonrasında da temas içinde olacaklarını kaydetti.

ÖZYİĞİT

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit de, ülkenin bir süredir hükümetsiz olduğuna işaret ederek, bundan ötürü bütçe ve eğitim başta olmak üzere her alanda kaos yaşandığını dile getirdi.

Erhürman ile görüşmede, değerlendirme ve görüşlerini dinlediklerini, hassasiyetlerini aldıklarını ifade eden Özyiğit, parti meclisinde ön değerlendirme yaptıklarını ama yarın akşam parti Meclisinin toplanıp yeniden değerlendirme yapacağını ve kararlar alacağını söyledi.

TDP’nin, ülkenin içinde bulunduğu hassasiyetlerde, elini taşın altına koymaya hazır olduğunu ve görevden kaçmayacağını ifade eden Özyiğit, “Belli ilkeler, reformlar hayata geçirilirse elimizi taşın altına koyarız ama bizim dışımızda bir çoğunluk olacaksa TDP böyle bir yapıya ortak olmayı çok düşünmez, TDP Hükümeti kuran partilerden olmak ister” diye konuştu.

Tufan Erhürman, Demokrat Parti ve Yeniden Doğuş Partisi ile de yarın görüşecek. Yarınki görüşmenin saatleri ise henüz netleşmedi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ