Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Erhürman DP’de… “Olumlu ve verimli bir görüşme oldu”

Erhürman DP’de… “Olumlu ve verimli bir görüşme oldu”

Hükümet kurma çalışmalarını sürdürüen Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman, bugün saat 11.00’de Demokrat Partisi’ni ziyaret etti. Tufan Erhürman, DP Genel Başkan Fikri Ataoğlu ile görüştü…

Erhürman’a görüşme sırasında CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın ve milletvekilleri Asım Akansoy, Armağan Candan ve Sıla Usar eşlik ediyor. DP heyetinde ise Afet Özcafer, Tözün Tunalı, Hande Kayasal hazır bulundu.

ERHÜRMAN: “OLUMLU VE VERİMLİ BİR GÖRÜŞME OLDU”

CTP Genel Başkanı Erhürman, görüşme sonrası yaptığı açıklamada, DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu’na ve heyetine teşekkürleri sundu.

Erhürman, görüşmenin olumlu ve verimli geçtiğini ifade ederek, “Aşağı yukarı aynı görüşler sahip olduğumuzu ve fikir ayrılığımız olmadığını da ifade edebiliriz” dedi.

Tufan Erhürman, DP ile birlikte çalışabileceklerine dair bir fikir birliği olduğunu da aktardı.

Siyasi partiler ile görüşmesi süresince partilere ilkeler ile ilgili bir ön taslak sunduğunu da tekrar hatırlatan Erhürman, söz konusu ilkelerin açıklamasını YDP ile görüşmesinin ardından yapacağını da açıkladı.

ATAOĞLU: “ORTAYA KOYULAN İLKELER MEMLEKETİN HAYRINADIR…”

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, CTP ve heyeti ile yaptığı görüşmenin ardından Erhürman’a kolaylıklar diledi.

Ataoğlu, geçmişten günümüze kadar bir takım alternatif hükümet modelleri olduğunu ve alternatif hükümet modelleri çerçevesinde bir hükümet modeli oluşması gerektiğini belirtti.

Erhürman’ın siyasi partilere sunduğu ilkelerin memleketin menfaatine ve hayrına olduğuna dikkat çeken Ataoğlu, “DP olarak elimizi taşın altına koyacağız, bütün siyasi partiler de elini taşın altına koyarak ülkenin ve insanın beklentisini karşılayacaktır…” ifadelerini kullandı.

Ataoğlu, alınacak sonuç ne olursa olsun “vatanımızın hayrına oldun…” dedi.

Erhürman, hükümet kurma arayışları çerçevesinde dün UBP, HP ve TDP’yi ziyaret emişti.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ