Erhürman, “Atılan taş ürküttüğünüz kurbağaya değer mi?”

Erhürman, “Atılan taş ürküttüğünüz kurbağaya değer mi?”

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman konuşmasında, hükümetin hayvancılık alanında bu kadar destek verdiği söyleminden dolayı bu alanda maliyetin bu kadar yüksek olmaması gerektiğini kaydetti ve bunun açıklanmasını istedi.

 

Narhın kasabın satışı üzerinden konduğunu anladığını dile getiren Erhürman, hayvancıya destek verilmesinin ardından ithalat kapısının açılarak fiyatların düşmesinin sağlanmasının mantıksal olarak nereye taşındığını sordu.

 

Yapılan uygulamaların bir plan doğrultusunda olmadığını dile getiren Erhürman, rakamsal olarak söylenenin sahada çok fazla bir manası olmadığını düşündüğünü kaydetti.

 

Donmuş etin neden ithal edildiğini soran Erhürman, “atılan taş ürküttüğünüz kurbağaya değer mi?” diye sordu.

 

Narenciye üreticileri birliğinin kamuoyu ile paylaştığı mektubu okuyan Erhürman, Birliğin, vektör böcek hakkında bir profesörün bilimsel yazısını paylaşımını değerlendirerek, bu böceğin Güney Kıbrıs’ta da görüldüğünü faka ürünün ithal edildiğini kaydetti.

 

Yaş meyve olarak ihracattan vaz mı geçildiğini soran Erhürman, üreticinin neden vektör böcek var diye ihracat kapılarının kapatıldığını sorarak Güney Kıbrıs’ın bu böcek olmasına rağmen ithalat yaptığını belirtti.

 

Meyvenin konsantre olarak kullanılmasının üretimi bitireceğini dile getiren Erhürman, vektör böceğinin tükenmesi halinde mi ihracat yapılıp yapılmayacağını sordu.

 

Üreticinin üretime devam edip etmeyeceği endişesiyle yaşamaya devam ettiğini dile getiren Erhürman, öngörülemezdik halinin bu ülkeyi bitireceğini kaydederek, böyle bir yapıda ne üretim ne de ekonomi yapılamayacağını söyledi.

 

Konuşmaların ardından, Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komite Başkanı Resmiye Canaltay, 2024 Mali Yılı Genel Bütçe (değişiklik No.2) Yasa Tasarısı’na ilişkin rapor okundu.

 

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ