Erhüman:”Ev karantinasında ortaya çıkabilecek ihmallerin ve cezaların açık şekilde belirlenmesi gerekir

Erhüman:”Ev karantinasında ortaya çıkabilecek ihmallerin ve  cezaların açık şekilde belirlenmesi gerekir

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, İçinden geçilen dönemin, belirli risklerin alınmasını gündeme getirdiğini söyleyen Erhürman, çok dikkatli olunması gerektiğini kaydetti.

Bu riskin alınacağı dönemde caydırıcı cezaların önem arz ettiğini anlatan Erhürman, bu nedenle tasarıya olumlu oy vereceklerini belirtti.

Öte yandan bazı konulara dikkat çeken Erhürman, ikinci madde üçüncü fıkrada “yetkililer” ifadesinin daha detaylı şekilde tanımlanması gerektiğini belirtti.

Kapatma yaptırımını uygulama yetkisinin kimde olduğunun daha net bir şekilde yasada belirlenmesi gerektiğini kaydeden Erhürman, bu yetkinin ağır bir yetki olduğunu, alt düzeydeki bürokrata uygulatılamayacağını söyledi.

Erhürman üçüncü maddenin ç bendinde “yurttaşlara” şu miktar ceza kesilir dendiğini, bu ifadenin değişmesi gerektiğini dile getirdi.

Öte yandan esas meselenin uygulamayı ihmalin suç haline getirilmesi olduğunu anlatan Erhürman, örneğin ev karantinasında ortaya çıkabilecek ihmallerin açık şekilde tanımlanması ve buna göre cezaların belirlenmesi gerektiğini anlattı.

Örneğin ev karantinasında olan birine gidecek misafirlerin virüsün yayılmasına neden olabileceğini kaydeden Erhürman bu durumun suç haline getirilmesi, kabul edeni de ziyaret edeni de cezalandırmak gerektiğini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ