Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Erdoğan ve MYK’sı 20 Temmuz’da KKTC’de

Erdoğan ve MYK’sı 20 Temmuz’da KKTC’de

Türkiye’deki AK Parti’nin Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partinin MYK üyeleri ve milletvekilleriyle KKTC’de 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı törenlerine katılacağını bildirdi.
Çelik, Erdoğan’ın AK Parti’li bazı milletvekilleriyle bir araya geldiği toplantı devam ederken genel merkez binası önünde açıklamalarda bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 54 milletvekili ile bir araya geldiğini belirten Çelik, “Milletvekillerimizle istişare toplantıları bu toplantıyla sona eriyor. Artık yaz dönemi çalışmalarına başlıyoruz.” dedi.
Milletvekillerinin toplantıda illerine ilişkin çeşitli konuları gündeme getirdiklerini, vatandaşlar ve farklı sektör temsilcileriyle yaptıkları temaslarda aldıkları talep ve beklentileri paylaştıklarını, yaptıkları çalışmalarla ilgili raporları sunduklarını anlatan Çelik, “Bu raporlar hem partimiz tarafından hem hükümetimizdeki ilgili arkadaşlarımız tarafından değerlendirilerek, buradaki talepler dikkate alınarak yapılması gerekenlerle ilgili bir yol haritası çıkarılacak.” diye konuştu.
Çelik, yaz çalışmalarının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekim ve kasımda istişare toplantılarına yeniden başlayacağını belirterek, bu toplantılarla da gelecek seneki çalışmalara ilişkin planlama yapılacağını söyledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, toplantının açılış konuşmasında, çeşitli sektörlerle ilgili değerlendirmelerini ve milletvekillerinin illerinde ne tür çalışmalar yapması gerektiğini dile getirdiğini ve kapsamlı bir değerlendirme yaptığını aktaran Çelik, “Sayın Cumhurbaşkanımız bu sene Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 20 Temmuz törenlerine katılacaklar, onu milletvekillerimizle paylaştı. 20 Temmuz törenlerine AK Parti çok güçlü bir kadroyla katılacak, AK Parti MYK’sı orada olacak, MYK’dan ve milletvekillerinden arkadaşlarımızla çok güçlü bir katılım sağlayacağız. Bu sene Kıbrıs Türkü’nün yanında olduğumuzu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yanında olduğumuzu, Cumhurbaşkanımızın katılımıyla beraber AK Parti’de orada çok güçlü bir kadroyla katılarak gösterecek.” ifadelerini kullandı.

“15 TEMMUZ CUMHURBAŞKANIMIZIN KATILMASIYLA DEĞERLENDİRİLEN MİLLİ BİR GÜNÜMÜZ”
Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Çelik, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ne ilişkin soru üzerine, şunları kaydetti:
“15 Temmuz şehitlerimizle, şehitlerimizin aziz hatıralarıyla, milletimizin direnişiyle, milletimizin bir darbe girişimini, bir terör örgütünün milli iradeyi gasbetme girişimini berhava ettiği ve bertaraf ettiği milli bir gün. Dolayısıyla 15 Temmuz yine Cumhurbaşkanımızın katılımlarıyla o direnişin, milletimizin demokrasiyi korumasının, milli iradeye sardıran teröristlere karşı verdiği mücadelenin anılması bakımından yine anılacak. 15 Temmuz bu açıdan zaten her sene Cumhurbaşkanımızın katılmasıyla değerlendirilen milli bir günümüz.”
Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılacağı 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı törenlerine yönelik soruya da şu yanıtı verdi:
“Bu sene özel bir anlamı olacak, çünkü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne karşı saldırganlıkların arttığı bir dönemde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin hak ve menfaatlerinin gasbedilmesine dönük kara propagandaların, saldırganlıkların arttığı bir dönemde Türkiye Cumhuriyeti devleti, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yanında olduğunu, Kıbrıs Türk davasına sonuna kadar sahip çıktığını bu sene daha anlamlı bir şekilde gösterecek. AK Parti olarak biz de çok geniş ve yüksek bir katılımla Kıbrıs davasına parti olarak sahiplendiğimizi bir kere daha göstermiş olacağız. O gün hepimiz orada olacağız.”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ