Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Erdinç İnçay, yüksek atlamada ‘Türkiye Şampiyonu’ oldu

Erdinç İnçay, yüksek atlamada ‘Türkiye Şampiyonu’ oldu

Milli Eğitim Bakanlığı ile KKTC Atletizm Federasyonu işbirliğinde geçtiğimiz ay düzenlenen İlkokullu Küçükler Atletizm Finallerinde şampiyon olan Levent Primary İlkokulu erkek takımı ile Necat British İlkokulu Diyarbakır’da düzenlenen Türkiye İlkokullar Atletizm Şampiyonası’nda katılım gösterdi.

İNÇAY REKORLA BİRİNCİ, BRADLEY DÖRDÜNCÜ

Levent Primary İlkokulu adına yüksek atlama branşında yarışan Erdinç İnçay, elde ettiği 1.53’lük derecesi ile hem Türkiye şampiyonu oldu, hem de daha önce 1.50 olan KKTC rekorunu kırdı.

Necat British İlkokulu’ndan Sofia Bradley ise uzun atlama branşında elde ettiği 4.45’lik derecesi ile Türkiye dördüncüsü olarak kürsüde yer aldı.

ANTRENÖRÜNÜN REKORUNU KIRDI

Levent Primary İlkokulu atleti Erdinç İnçay geçtiğimiz ay ülkemizde düzenlenen final yarışlarında da birinciliği elde ettikten sonra rekor denemesi yapmış ancak yüksekliği geçememişti. Genç sporcu Diyarbakır’da 1.53 atlayarak hem rekorla birinci oldu, hem de güzel bir tesadüfe de imza attı.

Daha önceki 1.50’lik rekor şu anda antrenörlüğünü yapan Mehmet Baykent’e aitti. İnçay bu başarıyla antrenörünün rekorunu kırarak birincilik kürsüsüne çıkmış oldu.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ