Reklam
Reklam

Engelli vatandaşlar için temsili askerlik uygulaması yapılacak

Engelli vatandaşlar için temsili askerlik uygulaması yapılacak
  • KKTC
  • 2 Mayıs 2023 – 16:48 16:48

Güvvenlik Kuvvetleri Komutanlığı (GKK), engelli vatandaşların askerlik ödevlerini sembolik olarak yerine getirmelerine imkan sağlanması amacıyla, bir günlük “Engelli Vatandaşlar için Temsili Askerlik Uygulaması” icra edileceğini duyurdu.

“Engelli Vatandaşlar için Temsili Askerlik Uygulaması”, 12 Mayıs’ta 10.00-16.30 saatleri arasında Gazimağusa’da Gülseren Kışlası’nda yapılacak.

GKK’dan yapılan açıklamada, Askerlik Yasası esaslarına göre silah altına alınmaları mümkün olmayan engelli vatandaşların, bu hak ve ödevlerini sembolik olarak yerine getirmelerine imkan sağlanması maksadıyla 12 Mayıs 2023 tarihinde 10.00-16.30 saatleri arasında Gülseren Kışlası Gazimağusa’da “Engelli Vatandaşlar için Temsili Askerlik Uygulaması” icra edileceği duyuruldu.

Bir günlük temsili askerlik hizmeti yapan vatandaşlara “Temsili Terhis Belgesi” verileceğinin de belirtildiği açıklamada, temsili askerlik uygulamasına gönüllü olarak katılmak isteyen 18 yaşını doldurmuş “askerliğe elverişli değildir” belgesi olan erkek vatandaşların, belgeleri ile birlikte 05 Mayıs 2023 Cuma gününe kadar Asal ve Seferberlik Şube Müdürlüğüne müracaat edebileceğinin kaydedildi.

Açıklamada,“Temsili Askerlik Uygulaması törenini izlemek isteyen basın mensuplarının, isimlerini en geç 10 Mayıs 2023 Çarşamba günü saat 17.00’ye kadar Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Basın Bürosuna bildirmeleri ve 12 Mayıs 2023 Cuma günü saat 13.30’de Gazimağusa’da bulunan Gülseren Kışlası Nizamiyesinde hazır olmaları gerekmektedir” denildi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ