Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

“Emekçiler yoksullaşıyor ve ülkeden göç etmek istiyor”

“Emekçiler yoksullaşıyor ve ülkeden göç etmek istiyor”
  • KKTC
  • 17 Haziran 2022

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkanı Güven Bengihan, emekçilerin yoksullaştığını, her geçen gün ülkemizden göç etmenin yollarına baktıklarını, hükümetin ise “emekçileri birbirine kırdırma peşinde” olduğunu ifade etti.

Bengihan, hükümetin idari ateşe gibi bir mevki icat ettiğini, bunlara 4 Bin 700 Euro maaş verdiklerini, üstelik birini Gaziantep’te çocuğu okuyor diye atandığını dile getirdi ve “Pess! Bu kadar mı koptunuz halktan. Bir de utanmadan ekonomik tedbir diyorsunuz öyle mi? Müdür müsteşar atamaları devam ediyor. 1 kuruş HP’den geri adım yok!” dedi.

Genç tv’de konuşan Güven Bengihan şöyle konuştu;

“Emekçiler yoksullaşıyor ve ülkeden göç etmek istiyor. Bu gelişmeler ciddi.. Felaket tellallığı da değil maksadımız. Bunlar tespitler. Zamlar artarak devam ediyor. Buna yönelik çözüm var mı? yok. Hükümet ekonomik tedbir adı altında paket açıklayacağını söyledi. Tedbir çalışanların maaş ve özlük haklarından geriletmek midir? Tedbir yukardan başlar… Bu ülkeyi yönetenler örnek olmalı ama ağızlarından düşürmedikleri tedbir kelimelerine aykırı davranıyorlar.

Atamaları gördükçe psikolojimiz bozuluyor… Böyle bir şey olmaz. UBP’nin her başbakanı değiştiğinde bakanlıklarda müdür ve müsteşarlar da mı değişecek bu kadar mı bonkörsünüz. Kendi siyasi emelleriniz doğrultusunda birilerini beslemek için kaynağınız var demek! Utanmadan kamuda 15 bin TL’nin üzerinde kesere daha alt baremlere vereceklermiş. Sürekli emekçileri birbirine kırdıracaksınız? 3’lü kararname ile atadıklarından kessinler ve dağıtsınlar. Çünkü bunlara bu mevkiler lütuf olarak veriliyor… Piyangodan ikramiye gibi veriliyor. Müdür müsteşar, danışman atamaları devam. İdari ateşe çıkardılar birde… 4 700 Euro alıyor. Antep’te… Hem de mesela çocuğu orada üniversite okuyor diye atadırlar. Siz halk düşmanısınız”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ