Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

El ve ayaklarına plastik kelepçe takıp tehdit ettiler

El ve ayaklarına plastik kelepçe takıp tehdit ettiler
  • KKTC
  • 14 Nisan 2020

Girne’de meydana gelen “Kanunsuz Ateşli Silah Patlayıcı Madde Taşıma ve Tasarruf, Zorla İnsan Kaçırma, Çalmak Kastıyla Tehditle Mal İsteme, Şiddet Tehdidi Ve Ciddi Darp” suçlarından methaldar olan zanlılar Mohammad AL Lubad ve Tufan Akbaş tutuklanarak mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Ömer Yavuz, olguları aktardı. Polis, zanlı-1 Mohammad AL Lubad ve zanlı-2 Tufan Akbaş’ın, 12 Nisan 2020 tarihinde Doğanköy-Girne’ de meydana gelen “Kanunsuz Ateşli Silah Patlayıcı Madde Taşıma ve Tasarruf, Zorla İnsan Kaçırma, Çalmak Kastıyla Tehditle Mal İsteme, Şiddet Tehdidi Ve Ciddi Darp” suçlarından methaldar olduklarını belirtti.
Polis, 12 Nisan 2020 tarihinde saat 20.00 raddelerinde, Doğanköy’ de Hakkı Borataş caddesi no:83 adresinde, konu yeri bir günlüğüne kiralayan Girne’ de sakinler Zanlı-1 ve Zanlı-2’nin Yousef isimli bir arkadaşlarından 500TL borç aldığı ve ödemediği gerekçesiyle, hileyle konu adrese gelmesini sağladıkları Lefkoşa’ da sakin Mohammad Jehad Kayed Abd Algahani’yi ikametgâhın kapısının önünde darp edip zorla içeriye aldıktan sonra el ve ayaklarına plastik kelepçe takıp tasarruflarında bulundurdukları marka ve modeli henüz tespit edilemeyen tabanca ve bıçakla yaklaşık 5 saat boyunca alı koyup borç aldığı parayı ödemesi yönünde baskı yaparak “Yousef’e 2000 TL ödeyeceksin” dedikten sonra “Polise gidersen seni yine kaçırırız” demek suretiyle şiddet tehdidinde bulunduklarını anlattı. Polis, olayın polise 13 Nisan 2020 tarihinde saat 14.00 raddelerinde bildirildiğini ve Zanlı-1 ve Zanlı-2’nin ikametgâhlarında tespit edilerek mahkeme emri gereği tutuklandıklarını söyledi. Polis, zanlıların tasarrufunda plastik kelepçe bulunarak emare alındığını ve zanlı 2’nin gönüllü ifade vererek, suçlamaları kabul ettiğini söyledi. Mesele ile ilgili olarak evde iki şahıs daha bulunduğunun öğrenildiğini belirten polis, müştekinin olay yerine gelmesini sağlayan başka bir şahsın halen arandığını belirtti. Polis, ayrıca aranmakta olan bir tabanca ve bıçaklar olduğunu söyleyerek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlıların 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ