Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

“EASTMED” anlaşması bugün Atina’da imzalanıyor

“EASTMED” anlaşması bugün Atina’da imzalanıyor

Eastmed (Doğu Akdeniz doğal gaz boru hattı) projesinin inşası için anlaşma bugün Güney Kıbrıs, Yunanistan ve İsrail hükümetleri arasında imzalanıyor.

Yunanistan’ın başkenti Atina’da saat 18.30’da Zappion Sarayı’nda imzalanacak anlaşmaya, Yunanistan Çevre ve Enerji Bakanı Kostis Hacıdakis, Rum Enerji Bakanı Yorgos Lakkotripis ve İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz imza koyacak.

Rum haber kaynakları, imza töreninin Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ve Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis huzurunda gerçekleştirileceğini duyurdu.

Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in bu sabah Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, akşamüzeri ise İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’yla görüşeceği de belirtilen haberde, akşamüzeri 18.00’de ise Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile Anastasiadis ve Netanyahu arasında üçlü bir görüşme yapılacağı kaydedildi.

Üçlü görüşmeyi, EastMed boru hattının inşasıyla ilgili anlaşmanın imzalanması ve liderlerin basına yapacakları açıklamaların izleyeceği; 15.45’te ise üç ülkenin enerji bakanlarının bir araya geleceği ifade

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ