Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

“Dünya siyaset tarihinde böyle bir şey yok”

“Dünya siyaset tarihinde böyle bir şey yok”

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Faiz Sucuoğlu, yaklaşan UBP Kurultayı ve parti içinde tartışmalara yol açan tüzük kurultayı ile ilgili son gelişmeleri, Kıbrıs Postası TV’ye katılarak değerlendirdi.

“YOK Kİ KIBRIS, DÜNYA SİYASİ TARİHİNDE BÖYLE BİR ŞEY YOK”

Olağan Kurultay’a 47 gün kaldığını ancak buna rağmen tüzük kurultayının yapılmaya çalışıldığını ifade eden Sucuoğlu, “Yok ki Kıbrıs, dünya siyasi tarihinde böyle bir şey yok. Yani durum şöyle; maça başladınız, 50’nci dakikada, ‘bir dakika ben kuralları değişiyorum’ diyorsunuz. Bu etik değil, yasal olup olmadığına da –eğer giderse- mahkeme karar verir” dedi.

“ÖRGÜT SEÇİMLERİ, TÜZÜK KURULTAYI NEDENİYLE ÜÇÜNCÜ KEZ ERTELENİYOR”

Büyük kurultay öncesi örgüt seçimlerinin yapılması gerektiğini ancak tüzük kurultayı nedeniyle üçüncü kez ertelendiğini söyleyen Sucuoğlu, “Buradan çok net bir çağrı yapıyorum; tüzük kurultayını, büyük kurultaydan sonraya bırakalım, çok daha geniş kapsamlı bir değerlendirme yapalım” şeklinde konuştu.

“45 GÜN SONRA BELKİ DE PARTİ MECLİSİ’NDEKİ PEK ÇOK İSİM DEĞİŞECEK”

Tüzükle ilgili değişiklikleri Parti Meclisi’nin değerlendirdiğini, mevcut Parti Meclisi’ni 45 günlük süresi kaldığını ifade eden Sucuoğlu, “45 gün sonra belki de Parti Meclisi’ndeki pek çok isim değişecek” dedi.

“BU İNADI KIRMAK GEREK”

Sucuoğlu, “Tüzük kurultayı evet gerekli, 6 ay önce, 8 ay önce yapsaydınız kimsenin itirazı olmazdı. Ama kurultaya beş kala yapmaya çalışmanız nedeniyle, örgütlerin seçimlerini yapamıyorsunuz. Bu inadı kırmak gerek. Bırakın tüzük kurultayı ertelensin, büyük kurultaydan sonra yapılsın” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ