fbpx
Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Dünya Sağlık Örgütü test yaptırma çağrısında bulundu!

Dünya Sağlık Örgütü test yaptırma çağrısında bulundu!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, ‘pandemi’ ilan ettiği koronavirüs salgınıyla ilgili bugün düzenlediği basın toplantısında, koronavirüsü yavaşlatmanın en iyi yolu olarak test programlarını geliştirmeye ve daha çok kişiye test yapmaya çağırdı.

“Tüm ülkelere basit bir mesajımız var: Test yapın, test yapın, test yapın” diyen Ghebreyesus, “Bütün ülkeler tüm şüpheli vakalara test yapma kabiliyetine sahip olmalı, bu pandemiyle gözleri kapalı şekilde mücadele edemezler” vurgusunu yaptı.

“Test yapma, tecrit etme ve temasların izini sürme konusunda yeterince acil bir artış görmedik ki, bu, verilmesi gereken yanıtın belkemiğini oluşturuyor” ikazında bulunan DSÖ Başkanı şöyle konuştu:

“Enfeksiyonları engellemenin ve hayat kurtarmanın en etkili yolu, yayılma zincirlerini kırmaktır. Ve bunu sağlamak için test yapmanız ve tecrit etmeniz gerekir. Ateşle gözünüz kapalı bir şekilde savaşamazsınız. Ve kimin enfekte olduğunu bilmezsek bu pandemiyle savaşamayız. Bütün ülkelere basit bir mesajımız var. Test yapın, test yapın, test yapın. Her bir şüpheli vakayı test edin.”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ