Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

DP MYK, 3. Faiz Sucuoğlu hükümetine güvenoyu vermeyecek

DP MYK, 3. Faiz Sucuoğlu hükümetine güvenoyu vermeyecek

Demokrat Parti (DP) MYK, 3. Faiz Sucuoğlu hükümetine güven oyu vermeme kararı aldığını açıkladı.

Demokrat Parti MYK toplantısı sonrasında yapılan açıklamada, “İlk 100 gün içerisinde yapılması planlanan yasa ve tedbirleri içeren icraat metninin güven oyundan önce imzalanamayacak olması nedeniyle Faiz Sucuoğlu hükümetinin sürdürülebilir bir yapıda olmayacağı düşünülmektedir” denildi.

Açıklamaya göre, Demokrat Parti MYK’nın bu akşam yaptığı toplantıda ülkenin ekonomik anlamda çok zor bir süreçten geçtiği ve bu süreçte hükümette yapılması planlanan yasa ve tedbirlerin en kısa sürede icraata geçmesi konusu ele alındı.

Demokrat Parti ve Yeniden Doğuş Partisi ile birlikte hazırlalan ‘100 günlük icraat metni’nin güven oyundan önce imzalanmak üzere Başbakan Faiz Sucuoğlu’na iletildiği belirtildi

Açıklamada, “İlk 100 gün içerisinde yapılması planlanan yasa ve tedbirleri içeren icraat metninin güven oyundan önce imzalanamayacak olması nedeni ile Faiz Sucuoğlu hükümetinin sürdürülebilir bir yapıda da olmayacağı düşünülmektedir” denildi.

DP MYK açıklaması şöyle devam etti:
“Demokrat Parti MYK’sı oluşan bu durum üzerine 3. Faiz Sucuoğlu hükümetine güven oyu vermeme konusunda bir karar üretmiştir.

Demokrat Parti, bundan sonraki süreçte de ülkemizin problemlerinin çözümü ve halkımızın refahı için özveriyle çalışmaya devam edecektir”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ