Dolandırıcılık suçundan onlarca kez hüküm giyen Erdi Konyalıoğlu yine rahat durmadı

Dolandırıcılık suçundan onlarca kez hüküm giyen Erdi Konyalıoğlu yine rahat durmadı
  • KKTC
  • 25 Haziran 2024 14:33

İnsanları dolandırmayı meslek haline getiren, dolandırıcılık suçundan onlarca kez hüküm giyen Erdi Konyalıoğlu yine rahat durmadı. Polis olduğunu söyleyerek, 2 ayrı döviz bürosunun çalışanlarını kandırarak, bin dolar ve bin sterlin alan zanlı bugün “Sahtekarlıkla para temini” ve “Polis olmadığı halde kendisini polis olarak tanıtma” suçlarından tutuklanan zanlı dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Polis memuru Ferhat Oruç mahkemede olguları aktardı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Oruç, zanlının 24.06.2024 tarihinde saat 17.40’da Gönyeli’de faaliyet gösteren bir döviz bürosu önünde, polis olmadığı halde kendisini polis S.Ç., olarak tanıtıp, Gönyeli’de sakin E.A.’dan bin ABD doları alarak sahtekarlıkla para temin ettiğini kaydetti.
Polis, zanlının aynı gün saat 18.00 raddelerinde Gönyeli’de faaliyet gösteren bir döviz bürosunda, kasiyer olarak çalışan Ö.N.’dan bin sterlin nakit para isteyip karşılığı olan parayı arabadan getireceğini söyledikten, parayı alıp konu yerden ayrıldığını anlattı.
Polis, zanlının aynı gün Girne’de tespit edilerek tutuklandığını, üzerinde yapılan aramada bin dolar ve 930 sterlin paranın bulunarak, emare alındığını söyledi. İncelenmesi gereken kamera görüntüleri ve alınması gereken ifadeler olduğunu kaydeden polis, zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.
Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ