Doğuş Derya: Ziya Öztürkler’in Ada Kent Üniversitesi’ne fakülte izin alınması için rüşvet aldığına dair iddialar var!

Doğuş Derya: Ziya Öztürkler’in Ada Kent Üniversitesi’ne fakülte izin alınması için rüşvet aldığına dair iddialar var!
  • Manşet
  • 26 Mart 2024 – 16:02 16:02

CTP Milletvekili Doğuş Derya, UBP Milletvekili Ziya Öztürkler’in ,Ada Kent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Talip Emiroğlu tarafından yeni açılması istenen tıp fakültesinin izni alınması konusunda yardımcı olabilmesi için kendisine miktarı bilinmeyen zarf içinde arabasının bagajına para koyulduğuna dair polise ifade verildiğini söyledi.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Doğuş Derya, Meclis Genel Kurulu’ndaki konuşmasında bazı iddiları gündeme taşıdı.

Eski Yükseköğrenim Daire Müdürü Ziya Öztürkler hakkında geçtiğimiz yıl polise yapılmış bir rüşvet şikayeti olduğunu açıklayan Doğuş Derya, Öztürkler’in Şinya Restoran’ın park yerinde Ada Kent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Talip Emiroğlu tarafından yeni açılması istenen tıp fakültesinin izni alınması konusunda yardımcı olabilmesi için kendisine miktarı bilinmeyen zarf içinde arabasının bagajına para koyulmak suretiyle rüşvet verildiğine dair ifade bulunduğunu vurguladı.

“ZİYA BEY BU İFADEYLE İLGİLİ POLİSE DAVET EDİLDİ Mİ?

Söz konusu ifadeyle ilgili soruşturma başlatılıp başlatılmadığını soran Doğuş Derya, “Ziya bey bu ifadeyle ilgili polise davet edildi mi? Hiç suçu da olmayabilir ama şu anda yükseöğrenim ile ilgili bu tip iddialar varken polis neden bu soruşturmayı birleştirmiyor?” diye sordu.

Ülkenin başında bulunan kişilerin birçok suçtan yargılandığına dikkat çeken Derya, “Devletin başına atanan Ersin Tatar bey yıllar önce hayali ihracattan yargılanmış, Meclis Başkanı Zorlu Töre ise pro kaçakılığından yargılandı, son zamanlarda da eşinin aracında akaryakıt alarak başka bir yolsuzlukta yaptı” diye konuştu.

“DOKUNULMAZLIKLAR KALDIRILMALI”

Ülkede yürütülen “sahte diploma” soruşturması kapsamında tüm milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması gerektiğine vurgu yapan Derya, Öztürkler’in polise ifade vermesi gerektiğini belirtti.

“MECLİS’TEKİ BOŞ KOLTUKLARA KONUŞMAKTAN UTANIYORUM”

“Memleket battı, gitti. Çok öfkeliyim, çocuklara yaşayacak bir memleket bırakılmadı” ifadesini kullanan Derya, Meclis’teki boş koltuklara konuşmaktan “utandığını” söyledi ve açıklamasının devamında şunları kaydetti: “Ünal Üstel’in Başabakan olarak görev yapmasından çok utanıyorum, Erhan Arıklı’nın bu ülkede halen daha Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı diye gezinmesinden utanıyorum, Fikri Ataoğlu’nun hakkındaki idddilara cevap vermemesinden utanıyoru.”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ