Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Dışişleri Bakanlığı, Rum Dışişleri Bakanlığı açıklamasına tepki gösterdi

Dışişleri Bakanlığı, Rum Dışişleri Bakanlığı açıklamasına tepki gösterdi

Dışişleri Bakanlığı, Rum Dışişleri Bakanlığı’nın, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in görüşmelerine ilişkin açıklamasını eleştirdi.

Dışişleri Bakanlığı, Rum Dışişleri Bakanlığı açıklamasının Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin Ada’nın tek temsilcisi olmadığı ve Ada’da iki Devletin var olduğu gerçeğinin kabul edilmesinden ne denli rahatsız olduğunu gösterdiğini kaydetti.

Yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

‘Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin Ada’daki statükoyu koruma ve Kıbrıs Türk Halkını insanlık dışı izolasyonlar altında yaşatma politikası güttüğü, bu açıklamayla bir kez daha su yüzüne çıkmıştır. Bu politika, Avrupa Birliği üyeliğini dahi bir tehdit unsuru olarak kullanmaya cesaret eden modası geçmiş bir politikadır.Kıbrıs Türk Halkı’na yaşam alanı bırakmamak için kötü niyetli her yola başvuran Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne rağmen, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Anavatan Türkiye ile birlikte davasına sahip çıkarak, uluslararası toplum içerisindeki haklı yerini almak için mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir’

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ