Dinçyürek: “Hepimizin hedefi tektir; Bu ülkede en iyi şartlarda, sağlık hizmeti görülmesidir”

Dinçyürek: “Hepimizin hedefi tektir;  Bu ülkede en iyi şartlarda, sağlık hizmeti görülmesidir”

Sağlık Bakanı Dr. Hakan Dinçyürek, Evrensel Hasta Hakları Derneği Başkanı Emete İmge ve beraberindeki heyeti bakanlıkta kabul etti.

Görüşmede, sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi, mevcut çalışmalar ve ortak hedefler konuşuldu.
Bakan Dinçyürek, görüşme sonrasında yaptığı açıklamada, “Bugün Evrensel Hasta Hakları Derneği ile detaylı bir toplantı düzenledik. Mevcut durumu, çalışmalarımızı ve hedeflerimizi konuştuk. İleriye yönelik birlikte hareket etmek için bir mutabakat sağladık. Hepimizin hedefi tektir; o da hastalarımızın bu ülkede en iyi şartlarda, sağlık hizmeti görmeleridir. Bu bakanlığın bir numaralı görevidir ve Evrensel Hasta Hakları Derneği’nin de, sağlıkla ilgili sendikaların da ortak bir hedefidir. Sağlık hizmetlerini daha iyi bir seviyeye getirmek, hasta memnuniyetini artırmak adına tüm paydaşlarla ortak çalışmalar yapma konusunda hemfikiriz.
Bu durumdan memnuniyet duyduğumu belirtmek isterim. Koydukları katkı için teşekkür ederim. Hepimizin ortak noktası, ülkemiz vatandaşlarına daha çağdaş ve daha iyi sağlık hizmeti vermektir,” dedi.

Evrensel Hasta Hakları Derneği Başkanı Emete İmge ise Sağlık Bakanı Dr. Hakan Dinçyürek’e kendilerine zaman ayırdığı için çok teşekkür ederek, verimli bir toplantı olduğunu, dernek olarak yürüttükleri çalışmalar ve projeler hakkında bilgi verdiklerini belirtti.

İmge, ayrıca, birlikte nasıl hareket edebileceğimizin ana hatlarını belirledik. Hangi paydaşlarla iş birliği yaparak yaşam ve sağlık hakkını bu ülkede daha iyi koruyabileceğimizi ele aldık. Ortak noktada buluştuğumuz bu toplantı için teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ