Devrim Barçın: Sosyal Güvenlik Kurumlarına Tabi Hizmetlerin Hesaplanması (Değişiklik) Yasası uygulanmıyor

Devrim Barçın: Sosyal Güvenlik Kurumlarına Tabi Hizmetlerin Hesaplanması (Değişiklik) Yasası uygulanmıyor
  • Manşet
  • 2 Nisan 2024 – 10:30 10:30

CTP Milletvekili Devrim Barçın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın, Sosyal Güvenlik Kurumlarına Tabi Hizmetlerin Hesaplanması (Değişiklik) Yasası’nı uygulamadığını söyledi.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Devrim Barçın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın “keyfi” kurallar yarattığını ve Sosyal Güvenlik Kurumlarına Tabi Hizmetlerin Hesaplanması (Değişiklik) Yasası’nı uygulamadığını savundu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Barçın, Çalışma Bakanlığı’nın “keyfi” uygulaması ile hem Sosyal Sigortalar Yasası hem de Sosyal Güvenlik Yasası kapsamında Sosyal Sigortalara prim yatıran yüzlerce kamu görevlisi nin mağdur edildiğini kaydetti.

Barçın’ın açıklaması şöyle:

“Çalışma Bakanlığı “bu yasa, yasamıza aykırıdır” diye hukuku katledercesine kendine göre keyfi kurallar yaratmakta ve Sosyal Güvenlik Yasası’ndan sonra yürürlüğe giren Sosyal Güvenlik Kurumlarına Tabi Hizmetlerin Hesaplanması (Değişiklik) Yasası’nı uygulamamaktadır.

Çalışma Bakanlığı’nın Anayasa ve Yasalara aykırı keyfi bu uygulaması ile hem Sosyal Sigortalar Yasası hem de Sosyal Güvenlik Yasası kapsamında Sosyal Sigortalara prim yatıran yüzlerce kamu görevlisi mağdur edilmektedir.

Bu çerçevede sendikalarımız derhal konuya müdahil olmalı ve birlikte mücadele vererek Çalışma Bakanlığı’nın yasa tanımaz bu keyfi uygulaması bertaraf edilmelidir.”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ