Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

“Devlet kurmuş bir halk olarak geriye gidilmesine izin vermeyeceğiz”

“Devlet kurmuş bir halk olarak geriye gidilmesine izin vermeyeceğiz”

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Önder Sennaroğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayarak tüm halkın, özellikle çocukların bayramını kutladı.

Sennaroğlu mesajında, Kıbrıs Türk halkının egemenliğini, kanlı ve acı tecrübelerden geçerek elde eden bir halk olduğunu kaydetti ve egemenliklerinin önem ve değerini iyi bildiklerini; devlet kurmuş bir halk olarak geriye gidilmesine izin vermeyeceklerini vurguladı.

Önümüzdeki hafta yapılacak olan Kıbrıs zirvesinde, Kıbrıs Türk halkının egemenlik hakkından, Anavatan Türkiye’nin etkin ve fiili garantörlük haklarından asla vazgeçmeyeceklerini ifade eden Sennaroğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ulusal iradeyi egemen kılmanın tek çare olduğuna inan ve halkın ancak ve sadece kendi iradesiyle yönetilebileceğine tereddütsüz destek verenlerin büyük fedakârlıklarla kurduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi, modern Türkiye Cumhuriyeti’nin de temellerini teşkil etmiştir.

Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve onunla bu mücadelede yer alan sayısız kahramanımızı da bu vesileyle saygı ve minnetle anıyorum.”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ