Depremzede çocuklar “#ElimSende” etkinlikleriyle gülümsedi

Depremzede çocuklar “#ElimSende” etkinlikleriyle gülümsedi
  • KKTC
  • 3 Nisan 2023 12:20

KKTC’de bulunan afetzede çocuklara yönelik “#Elim Sende” Moral Etkinlikleri gerçekleştirildi.

Yunus Emre Enstitüsü’nden verilen bilgiye göre, Güzelyurt Evkaf İyilik Evi avlusunda gerçekleştirilen ilk moral etkinliğinin ardından, ikinci etkinlik Lefkoşa Yunus Emre Enstitüsü’nde düzenlenmişti.

“#Elim Sende” Moral Etkinliklerinin üçüncüsü 1 Nisan Cumartesi günü Gazimağusa Namık Kemal Meydanı’nda, dördüncü ve son etkinlik ise dün Girne Barış Parkı’nda 16.00-18.00 saatleri arasında yapıldı.

T.C. Lefkoşa Büyükelçiliği himayelerinde, Kıbrıs Vakıflar İdaresi destekleri, Lefkoşa Yunus Emre Enstitüsü ve EVKAF İyilik Gönüllüleri koordinesindeki etkinliklerde, çok sayıda depremzede çocuğa ulaşılarak güzel bir gün geçirmeleri, yüzlerinin gülmesi ve depremin yıkıcı etkisini bir günlüğüne de olsa unutmaları amaçlandı.

Etkinliklerin gerçekleştirilmesine Gazimağusa ve Girne belediyeleri katkı sunarken, SAMTAY Vakfı da katılımcılara iftar yemeği ikramında bulundu.

Etkinlikler kapsamında, geleneksel ebru sanatı, seramik, ahşap baskı ile drama, sokak oyunları, balon süsleme, çeşitli maskotlar, yüz boyama atölyeleri ve dondurma, pamuk şeker ikramı gibi içeriklerden oluşan eğlenceli aktiviteler çocuklarla buluşturuldu.

Etkinlik sonrası, çocuklar ve ailelerinin de katılımlarıyla alanda düzenlenen iftar yemeklerinde bir araya gelinerek kardeşlik, beraberlik ve dayanışma duyguları pekiştirildi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ