“Demokraside, ekonomide, Tahsin Bey sayesinde uluslararası ilişkilerimizde de yangın var”

“Demokraside, ekonomide, Tahsin Bey sayesinde uluslararası ilişkilerimizde de yangın var”

CTP Gazimağusa Milletvekili Erkut Şahali, ihalesiz yaşamın hükümetin tarzı haline geldiğini savunarak, hesap verebilir ve şeffaf bir yapıdan uzak duranların hükümet olamayacağını söyledi.

Güngör Çöplüğü’yle ilgili ihale açıldığını, çevre felaketinin önlenmesi için bu ihalenin tamamlanmasının önemli olduğunu belirten Şahali, ‘”zamanların katkısıyla hazırlanacak şartname için ihale iptal edildi” açıklaması yapıldığını söyledi.

UBP’deki görev değişikliklerine değinen Şahali, “Demokraside yangın, ekonomide yangın, Tahsin Bey sayesinde uluslararası ilişkilerimizde de yangın var” ifadelerini kullandı.

Meclistekilerin maaşlarının nerden ödendiğini, Türkiye Cumhuriyeti’nin bu maaşlara katkısı olup olmadığını soran Şahali, “Maaşları kendinin ödediğini iddia eden, bizim kendilerine tabi olmamız gerektiğini düşünen Türkiye Cumhuriyeti’nde anlı şanlı siyasetçiler var. Bu ülkenin Türkiye Cumhuriyeti’nin bir vilayeti falan olmadığını söylemek zorunda kalmak benim kanıma dokunuyor. Sizin dokunmuyor mu?” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Başbakan Ünal Üstel, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu’nun açıklamalarına değinerek, bunları eleştiren Şahali, UBP’nin kuruluş yıl dönümüne işaret ederek, “Dilerim yok ederek var olacağınız yeni bir yaş olmaz…Geleceği olmayan bir ülkede doğum günü kutlansa ne kutlanmasa ne … ” dedi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ