Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

DAÜ’den “Dijital Dünyada Verilerin Yolculuğu” konulu seminer ve yarışma

DAÜ’den “Dijital Dünyada Verilerin Yolculuğu” konulu seminer ve yarışma
  • KKTC
  • 15 Nisan 2022

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Bilgisayar ve Teknoloji Yüksekokulu (BTYO) ile Mağusa Kadın Merkezi (MAKAMER) iş birliğinde “Bilişim ve Teknolojide Kız Çocukları (BİTEK) Projesi” kapsamında “Dijital Dünyada Verilerin Yolculuğu” konulu liseler arası seminer ve yarışma yapılacak.

DAÜ Halkla İlişkiler ve Medya Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, 21 Nisan Perşembe günü Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda düzenlenecek olan etkinlik, saat 09.30’da seminerler ile başlayacak. Saat 14.00’te yapılacak yarışmanın ardından ise saat 16.30’da ödül töreni düzenlenecek.

SEMİNER VE YARIŞMA HAKKINDA BASIN TOPLANTISI

Seminer ve yarışma hakkında 18 Nisan Pazartesi günü saat 11.00’de Lefkoşa Concorde Tower Hotel’de basın toplantısı yapılacak. Basın toplantısında, DAÜ Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın, DAÜ BTYO Müdürü Doç. Dr. Nazife Dimililer ve MAKAMER Başkanı Sıdıka Özdoğan açıklama yapacak.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki (KKTC) tüm liselerde 10., 11. ve 12. sınıfta eğitim gören kız öğrencilerin katılacağı etkinlik, iki oturum şeklinde yapılacak.

İlk oturumda seminer ve atölye çalışması, ikinci oturumda öğrencilerin verilecek olan konuya göre hazırladıkları projelerin sunulup değerlendirilmesi gerçekleştirilecek. Ardından ödül töreni yapılacak.

Dağlı Sigorta, KKTC Telsim ve Cyprus Central Hospital (Mağusa Tıp Merkezi) sponsorluğunda yapılacak olan etkinlikle, kız öğrencilerin bilişim ve teknoloji alanlarına olan ilgilerini artırmak, onların bu alanlardaki bilgilerini geliştirmek ve meslek seçimi aşamasında bilişim ve teknoloji sektöründe geleceklerini arama yönünde teşvik etmek hedefleniyor.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ