Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

DAÜ, ISO denetimlerinden geçti

DAÜ, ISO denetimlerinden geçti
  • KKTC
  • 10 Aralık 2021

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin (DAÜ), Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından 29 Kasım –3 Aralık 2021 tarihleri arasında gerçekleştirdiği ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 10002:2018 Öğrenci Memnuniyeti Yönetim Sistemi ve ISO 45001:2018 İş Sağlığı Güvenliği Yönetim Sistemi denetimlerinden geçtiği bildirildi.

DAÜ’den yapılan açıklamada, üniversitede üç yönetim sistemi ile ilgili de herhangi bir uygunsuzluğun tespit edilmediği aktarıldı.

43 kişilik kalite ekibinin yaptığı çalışmaların değerlendirildiği ve 5 gün süren denetimlerin ardından denetim ekibinin bulgularını paylaştığının belirtildiği açıklamada, Başdenetçi Mehmet Ali Dönmez’in, Kalite Yönetim Sistemi’nin iyi şekilde kurgulandığını ve sahaya yansıtıldığını, birimlerde yapılan uygulamaların örnek teşkil edecek şekilde yürütüldüğünü aktardığı yazıldı.

Açıklamada, denetim ekibinin bulgularını aktarmasından sonra DAÜ adına söz alan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serhan Şensoy’un ise ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi gerekliliklerini de yerine getirerek TSE tarafından belgelendirilen KKTC’deki ilk üniversite olmayı hedeflediklerini söylediği kaydedildi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ