Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Yeni şahlanış döneminin kapılarını açıyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Yeni şahlanış döneminin kapılarını açıyoruz”

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde “2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı”nda konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, “Yetkiyi doğrudan milletten alan bir hükümet olarak, yaptıklarımızın hesabını milletimize vermek en başta gelen görevimizdir.” dedi.

“Türkiye’nin 2023 yürüyüşü, pek çok kesimi rahatsız etmiştir. Ülkemize yönelik saldırılar, bu süreçte eşi benzeri görülmemiş şekilde arttı.” ifadelerini kullanarak, “Sokaklarımızı kaosa teslim etmedik. Terör örgütlerine boyun eğmedik. Meydanı darbecilere bırakmadık. Ülkemizin güney sınırları boyunca kuşatılmasına rıza göstermedik. Ekonomik tetikçilere de teslim olmadık.” şeklinde konuştu.

Erdoğan, “Türkiye için yazılan senaryolarda 2019 ‘teslim oluş yılı’ öngörülmüştü. Şükürler olsun ki 2019’u yeniden yükseliş yılına dönüştürdük.” dedi.

“Türkiye’nin tökezlemesini bekleyenleri hüsrana uğratmayı sürdüreceğiz”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dört gözle Türkiye’nin tökezlemesini ve yere kapaklanmasını bekleyenleri hüsrana uğratmayı sürdüreceğiz.” diyerek şöyle konmuştu:

“Bu büyük milletin, şartlar ne olursa olsun istiklali ve istikbali için destan yazmaya devam edeceğini içeride ve dışarıda herkese göstereceğimiz bir yıla giriyoruz.”

“Yeni şahlanış döneminin kapılarını açıyoruz”
Erdoğan, “Üretimi, ihracatı, istihdamı güçlendirerek, Akdeniz başta olmak üzere uluslararası alandaki haklarımıza sahip çıkarak yeni şahlanış döneminin kapılarını açıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“2019 icraat programlarındaki bin 451 eylemin bin 161’ini tamamladık”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019 yılı icraat programlarında yer alan bin 451 eylemin bin 161’inin tamamladığını kaydetti.

Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

“11’inci Kalkınma Planımız, 2019-2023 dönemini kapsayan orta vadeli yol haritamızdır. ‘Daha fazla değer üreten, daha adil paylaşan, daha güçlü ve müreffeh Türkiye’ şiarıyla hazırladığımız bu planı, yıllık programlar ve çeyrek dönemlik izlemeler vasıtasıyla adım adım uygulayacağız.”

“21 adet yurdu daha hizmete açıyoruz”
“Bu yılın ilk yarısında 13 bin 750 yatak kapasiteli 21 adet yurdun daha hizmete açılacağını belirten Erdoğan, “İlkokul, ortaokul ve lise düzeyinde, bu yılın ilk 6 ayında 2 bin ve izleyen dönemde 10 bin adet daha ‘Beceri Atölyesi’ kurmayı planlıyoruz.” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ