Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: Dünyaya örnek teşkil edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: Dünyaya örnek teşkil edecek

Türkiye sınırında, Suriye’nin kuzeyinde ‘Güvenli Bölge’de oluşturulacak yerleşim yerine 1 milyon Suriyeli’nin yerleştirilmesi planlanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Barış Koridoru’ olarak düşündükleri bölgedeki projeleri Katar Emiri Tamim’in de beğendiğini söyleyerek, “Bu konutları yaparsak dünyaya örnek teşkil edecektir” dedi.

3-4 Aralık’ta Londra’da düzenlenecek NATO zirvesinden sonra Türkiye, İngiltere, Almanya ve Fransa arasında 4’lü toplantı yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu zirvede ‘Güvenli Bölge’deki yatırımlar için destek konusunu gündeme getirecek

atar dönüşünde bu konuyla ilgili uçakta gazetecilere açıklama yapan Erdoğan, “Uluslararası donörler toplantısını biz gündeme getireceğiz. Sayın Trump’a, sayın Putin’e ve Sayın Tamim’e bu konuları açtım. Katar NATO ülkesi değil; ama bu konularda hasas bir ülke. ‘Barış Koridoru’ olarak düşündüğümüz bölgedeki projeleri ben Katar Emiri Tamim’e vermiştim. Sayın Tamim de projelerimizi beğendi. Bu konutları yaparsak dünyaya örnek teşkil edecektir” dedi.

Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir proje uygulaması yok. Gerçekleşirse ilk defa burada olacak. Özellikle konutlar, hastane, okul, ibadethane ve sosyal donatılar görenleri büyülüyor.

Böyle bir adımın atılması takdir topluyor” diye konuştu. Katar’ın da bu projeye destek verebileceğini belirten Erdoğan, “Birlikte bu çalışmaları yürütebiliriz noktasındalar. Başka da çıkış yolu pek yok” dedi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ