Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Cumhurbaşkanı Akıncı sağlık danışma kurulu ile toplantı yaptı

Cumhurbaşkanı Akıncı sağlık danışma kurulu ile toplantı yaptı

Korona virüs ile mücadeleye katkı koymak üzere Cumhurbaşkanlığı tarafından oluşturulan Sağlık Danışma Kurulu, bugün Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı başkanlığında toplandı.

Saat 16:00’da gerçekleştirilen toplantıda, Korona virüs mücadelesinde hangi noktada olunduğu ve yapılması gerekenler üzerinde duruldu. Toplantıda kurul üyeleri, yürütülen mücadeleyle ilgili tespit ve görüşlerini Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya ilettiler.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, halk sağlığının siyaset üstü bir mevzu olduğunu, atılması gereken tüm adımların ivedilikle atılması gerekliliğine dikkat çekerek böylesi dönemlerde dayanışma ve işbirliğinin ne kadar önemli olduğunun altını çizdi.

Sağlık sisteminin çeşitli kademelerinde görev yapmış olan kurul üyelerinin ülkedeki sağlık sistemine ilişkin tecrübeleriyle Cumhurbaşkanı’na danışmanlık yapması ve korona virüs mücadelesine katkıda bulunmasının önemine dikkat çeken Cumhurbaşkanı, Sağlık Danışma Kurulu’nun yürütülen çalışmalara katkıda bulunacağını belirtti.

Cumhurbaşkanlığı’ndaki toplantıda, Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Başkanı Özlem Gürkut, Sağlık Eski Bakanları, Mustafa Arabacıoğlu, Gülsen Bozkurt, Filiz Besim, Eşref Vaiz ve eski Başhekimler Bülent Dizdarlı Ersan Berksel ile Cumhurbaşkanlığı Teknik Komiteler Genel Koordinatörü Meltem Onurkan Samani yer aldı.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ