CTP Zirvede, YDP Büyük Yükselişte

CTP Zirvede, YDP Büyük Yükselişte

Türkiye’nim önde gelen arastirma firmalarindan PİAR Danışmanlık ve Araştırma Merkezi tarafından 1-9 Haziran 2024 tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti genelinde gerçekleştirilen sosyal ve siyasal araştırma anketi sonuçlandı. Ankete 1590 kişi katıldı ve çalışmada seçmen eğilimleri ile siyasi partilerin güncel durumu analiz edildi.

CTP 1. Sırada Yer Alırken YDP Oy Oranında Büyük Bir Yükseliş Gösterdi

Ankete katılanlara “Bu Pazar seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirsiniz?” sorusu yöneltildi. Yanıtlar arasında Yeniden Doğuş Partisi (YDP) dikkat çekici bir oranda oy aldı. YDP’nin bu çıkışı, milletin partisi ile birlesmesi ve yakin tarihte gerceklestirdigi genel kurulu sonrasinda parti tabanının güçlü bir şekilde büyüdüğünü ve halkın desteğini kazandığını gösteriyor.

Mevcut Hükümet ve Muhalefet Değerlendirmesi

Ankette mevcut üçlü hükümetin başarısı da sorgulandı. Katılımcıların önemli bir kısmı hükümeti başarısız bulurken, muhalefetin de benzer şekilde değerlendirilmesi dikkat çekti. Bu durum, seçmenlerin yeni alternatiflere yönelme eğiliminde olduğunu gösteriyor .

Gelecekteki Milletvekili İsimleri

Ankette ayrıca, gelecekte milletvekili olma olasılığı bulunan ve seçmenler tarafından desteklenen isimler listelendi. Bu listede; 1.Tufan Erhürman, 2.Ünal Üstel, 3.Olgun Amcaoğlu, 4. Asım Akansoy, 5.Hasan Taçoy, 6.Doğuş Derya, 7.Bertan Zaroğlu, 8.Zeki Çeler, 9. Devrim Barçın, 10.Erhan Arıklı, 11.Ebru Törehan, 12.Ziya Öztürkler, 13.Oğuz Köse, 14.Fikri Ataoğlu, 15. Mustafa Kalfaoğlu, 16.Salahi Şahiner oldu.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ