Reklam
Reklam

“Çocuklarımız, geleceğimizin teminatı, umudumuz ve en değerli varlıklarımız”

“Çocuklarımız, geleceğimizin teminatı, umudumuz ve en değerli varlıklarımız”
  • Manşet
  • 1 Haziran 2023 – 12:55 12:55

Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Fikri Ataoğlu ‘1 Haziran Dünya Çocuk Günü’ nedeniyle mesaj yayımladı.

Ataoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Çocuklarımız, geleceğimizin teminatı, umudumuz ve en değerli varlıklarımız”

“Sizler, hayal gücünüzün sınırlarını zorlayan, merak dolu, öğrenmeye açık ve güçlü bireylersiniz. Her birinizin kendine özgü yetenekleri ve potansiyeli var. İşte bu nedenle, sizlerin en iyi şekilde gelişmenizi sağlamak, eğitim ve sağlık hizmetlerine erişiminizi güvence altına almak için çalışıyoruz.

Her çocuğun temel haklarına saygı duyulması, güvende hissetmesi ve sevgiyle büyütülmesi en büyük önceliğimizdir.

Unutmayalım ki her birinin birer hikayesi, hayalleri ve umutları var. Bizler, sizlerin yanınızda, destekçiniz ve güvenceniziz. Size sevgiyle yaklaşmak, haklarınızı korumak ve sağlıklı bir çocukluk geçirmeniz için gereken her türlü imkanı sağlamak için varız.

Bugün, Dünya Çocuk Günü’nü kutlarken, sizlere şunu hatırlatmak istiyorum: Sizler çok değerlisiniz ve dünyanın en önemli varlıklarısınız. Hayatınız boyunca sevgiyle büyümeye, öğrenmeye ve başarılı olmaya devam edeceğinizden emin olun. Sizlerin gülüşü, geleceğimize umut ve aydınlık getirecek.

Dünya Çocuklar Günü’nü kutlarken, ayrıca içimizde bir burukluk ve hüzün de taşıyoruz. Acısını içimizde hissetiğimiz en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızı kaybetmek yüreklerimizi halen parçalıyor. Onlar, yaşamlarının baharında, sevgiyle dolu bir geleceğe adım atmak için beklerken, ansızın aramızdan ayrıldılar. Onlar, asla unutulmayacak, sevgiyle anılacaktır.

Depremde hayatını kaybeden çocuklarımıza sonsuz sevgilerimi gönderiyor, sevgili ailelerine güç ve dayanıklılık diliyorum. Şampiyon meleklerimiz her zaman kalplerimizde yaşayacaktır.Tüm çocukların haklarına saygı gösterildiği, sevgi dolu bir dünya diliyorum. Sizlere güzel bir gelecek, mutluluk ve başarılarla dolu bir yaşam temenni ediyorum.”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ