Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Cinsel saldırı olayını kapatması konusunda telkinde bulundu!

Cinsel saldırı olayını kapatması konusunda telkinde bulundu!
  • KKTC
  • 18 Mayıs 2021

Lefkoşa’da bir alışveriş merkezinin tuvaletinde Nisan 2021 tarihinde meydana gelen “On Altı yaşından Küçük Çocuğa Cinsel Tecavüz, Vahim Zarar, Çocuğun Cinsel istismar ve Cinsel Saldırı” suçları ile ilgili olarak tutuklanan 17 yaşındaki zanlı M.U’nun tutukluluğu sürerken, 13 yaşındaki müştekiyi olayı kapatması için yönlendirmeye çalışan zanlı Nilay Necipoğlu tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

 Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Polis memuru Doğcan Kırgeç olayla ilgili bulguları aktardı. Polis, zanlı Nilay Necipoğlu’nun 14 Nisan 2021 tarihinde Lefkoşa’da meydana gelen “On Altı yaşından Küçük Çocuğa Cinsel Tecavüz, Vahim Zarar, Çocuğun Cinsel istismar ve Cinsel Saldırı” suçlarından devam eden tahkikat esnasında 13 yaşındaki çocuğun tecavüze uğradığı tarihten sonra, o tarihte çocuğun emanet edildiği zanlı Nilay Necipoğlu’nun bilgisine  getirdiğini ancak zanlının çocuğa, olayı kapatması telkininde bulunup, ailesine söylememesi için kendisine söz vermesi telkininde bulunup, feri fail suçunu işlediğinin tespit edildiğini belirtti. Polis, ayni gün zanlının tutuklandığını ve telefonunun incelenmek üzere emare alındığını söyledi. Polis, zanlının gönüllü ifade verip, çocuğa “Bu olayı kimseye söylememesi gizli kalmasını, bu olayı kendi, Allah ve çocuğun arasında sır kalması yönünde telkinlerde bulunduğunu söylediğini aktardı.

Polis, tahkikatın tamamlandığını söyleyerek, bu safhada mesele ile ilgili olarak zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlının davaları görüşülünceye kadar yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 2 haftada 1 gün polise ispatı vücutta bulunması, 2 kefilin 75’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması, 5 bin TL nakit teminat yatırması şartları ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ