Ceyhun Kırok ile Hüseyin Köle, Strasbourg’da Komite Toplantısı’na katıldı

Ceyhun Kırok ile Hüseyin Köle, Strasbourg’da Komite Toplantısı’na katıldı
  • KKTC
  • 5 Temmuz 2024 12:52

Çatalköy-Esentepe Belediye Başkanı Ceyhun Kırok ile Belediyeler Birliği Uluslararası Delegasyon Sekreteri Hüseyin Köle, Strasbourg’da Komite Toplantısı’na katıldı.

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği heyeti, Strasbourg’da yer alan Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nin Toplumsal Katılım ve İnsan Onuru Komite Toplantısı’na katıldı.

Belediyeler Birliği’nin, Toplumsal Katılım ve İnsan Onuru Komite Temsilcisi olarak toplantıda yer alan Çatalköy-Esentepe Belediye Başkanı Ceyhun Kırok’a, Belediyeler Birliği Uluslararası Delegasyon Sekreteri ve Girne Belediye Müdürü Hüseyin Köle eşlik etti.

4 Temmuz Perşembe günü gerçekleştirilen toplantının gündeminde, “Yaşlanan Toplumlar-Yaşlılar İçin Kaliteli Sosyal Hizmete Erişimin Sağlanması, İnsan Ticaretiyle Mücadelede Yerel ve Bölgesel Yönetimlerin Rolü, Herkes İçin Ulaşılabilir Konut, Gençlerin Yerel ve Bölgesel Hayata Katılımına İlişkin Avrupa Şartı’nın Gözden Geçirilmesi, Avrupa’nın Şehir ve Bölgelerinde Yapay Zeka: İnsan Haklarına Saygı Duyarak İnovasyon, Yerel ve Bölgesel Düzeyde İnsan Hakları” gibi gündem maddeleri yer aldı.

Toplantıda ayrıca, 2024-2025 Çalışma Programı ve gelecek toplantılar da ele alındı.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ