Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Çevre Koruma Dairesi, online çevre eğitimlerine başladı

Çevre Koruma Dairesi, online çevre eğitimlerine başladı
  • KKTC
  • 29 Nisan 2021

Turizm ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Çevre Koruma Dairesi tarafından ‘Çevre Eğitimlerini Yaygınlaştırmak Projesi’ kapsamında, pilot bölge olarak seçilen Lefkoşa bölgesinde çevre eğitimleri başlatıldı.
Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile yapılmış olan yazışmalar üzerine, 55 öğrencinin katılımı ile yapılan 30 dakikalık eğitimlerde, ülkemizdeki yaban hayatının tanıtılması ve korunması konuları işlendi.
Çevre Koruma Dairesi, Doğal Hayat Şubesi’nden Doç. Dr. Nazım Kaşot tarafından verilen eğitimlerin ilki 22 Nisan tarihinde Demokrasi Ortaokulu öğrencileri ile gerçekleştirildi.
Demokrasi Ortaokulu 6. sınıf öğrencilerine verilen eğitimin ikincisi de bugün devam etti. Yaban Hayat konusunu ele alan online eğitimlerde öğrencilerin bire bir katılımı da etkili oldu.
Çevre Koruma Dairesi Doğal Hayat Şubesi, söz konusu eğitimleri yaygınlaştırarak, tüm ortaokullara yaymayı planlamakta ve öğrencilerin küçük yaşlardan itibaren çevre bilincini kazanmasını sağlama düşüncesindedir.
Turizm ve Çevre Bakanlığı, çevre derslerinin okul müfredatlarında her yaş grubunda yer alması için girişim başlatmış olup, Çevre dersinin ilerleyen süreçte okullarda seçmeli ders olarak verilmesi konusunda Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile istişare edilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ