Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Çavuşoğlu: “Yangınla mücadelede önümüzdeki en büyük engel rüzgar”

Çavuşoğlu: “Yangınla mücadelede önümüzdeki en büyük engel rüzgar”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile yangında zarar gören Manavgat’ın Kalemler mahallesinde yaptığı açıklamada, “Rüzgar yine bugün kuvvetli. Yangınla mücadeledeki önümüzdeki en büyük engel rüzgar.” ifadesini kullandı.

Bakan Çavuşoğlu, “Gündoğmuş merkezde yangın kontrol altına alınsa da ilçeden Alanya ve Manavgat tarafından sahile inmeye çalışan yangına müdahale devam ediyor.” dedi.
“Yardımların ilk başta 10 bin lirasını hesaplara yatırdık”

Çavuşoğlu, “Yangından etkilenen vatandaşlara yapacağımız 50 bin liraya kadar olan yardımların ilk başta 10 bin lirasını hesaplarına yatırdık.” şeklinde konuştu.
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Manavgat’taki yangın bölgesini ziyaret etti

Bu arada, Antalya’ya gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Manavgat Ulualan Orman Genel Müdürlüğü Yangın Yönetim Merkezi’nde karşıladı.

Mobil yangın yönetim aracından çalışmaları inceleyerek brifing alan Tatar ve Çavuşoğlu, orman yangınlarından zarar gören Kalemler Mahallesi’nde incelemelerde bulundu.

TATAR: “HER TÜRLÜ İMKÂNLA, OLAĞANÜSTÜ ŞARTLARDA SÖNDÜRME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR”

Çavuşoğlu ile birlikte basına açıklamalarda bulunan Tatar, 5 binden fazla çalışanın yangın bölgesinde, her türlü imkânla, olağanüstü şartlarda söndürme işlemlerine devam ettiklerini, büyük bir çabanın ortaya konduğunu gözlemlediğini kaydetti.

“YANGININ EN ERKEN ZAMANDA SÖNDÜRÜLECEĞİNE İNANCIM TAM”

Yangının en erken zamanda söndürüleceğine inancının tam olduğunu ifade eden Tatar, rüzgar ve nemin, söndürme çalışmalarını olumsuz etkilediğini, ABD dahil dünyanın pek çok ülkesinde, bu gibi etmenler nedeniyle yangınların uzun süre söndürülemediğini söyledi.  

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ