“Çalışma Bakanlığı neden bir şey yapamıyor olduğunu açıklamalıdır”

“Çalışma Bakanlığı neden bir şey yapamıyor olduğunu açıklamalıdır”

Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay, sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunarak yabancı işçilerin sağlık, hijyen ve can güvenliği koşullarının denetlenip denetlenmediğini sordu.

“Yine yurt dışında bazı gariban ailelerin evlerine ateş düştü bugün” diyen Özersay, Çalışma Bakanlığı’nı konu hakkında açıklama yapmaya çağırdı.

HP Genel Başkanı Özersay’ın paylaşımı şu şekilde;

“Yine yurt dışında bazı gariban ailelerin evlerine ateş düştü bugün ve haber buradan, KKTC’den gitti…Geçen hafta iki işçi İskele’de hayatını kaybetmişti, bugün iki işçi daha bu kez Mesarya’da can verdi ama bu iş kazası da değil! “İşçi yatı evinde, gaz zehirlenmesi sonucu” diye bilgiler geliyor! Yurt dışından ailesini geçindirebilmek, hayata tutunabilmek için gelen bu emekçi insanların çalışma şartları yanında yatı evlerindeki sağlık, hijyen ve can güvenliği koşullarını denetleyen kaç denetçimiz var? Çalışma Bakanlığı bu konuda hem ard arda gelen bu vahim olaylar hem de genel anlamda ülkedeki çalışma hayatı koşullarını iyileştirmek için ne yaptığını ya da NEDEN BİR ŞEY YAPAMIYOR OLDUĞUNU kamuoyuna açıklamalıdır.”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ