Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Bugüne yine yangınlar ile başladık!

Bugüne yine yangınlar ile başladık!

Sıcak havanın etkisini gösterdiği bu günlerde bugün 5 ayrı yerde yangın çıktı.

Gazimağusa’da İkibuçuk Mil bölgesinde “çöplük yolu” olarak bilinen yol civarında çıkan yangında 180 civarında ağaç zarar gördü.

Polisten verilen bilgiye göre, dün, “çöplük yolunda” tespit edilemeyen bir nedenden dolayı çıkan yangında İlkay Gilanlıoğlu’na ait 2 ceviz ağacı, 160 adet badem ağacı kısmen, bin 500 metre civarında sulama borusu ise tamamen yandı; İzzet Gilanlıoğlu’na ait 10 adet zeytin, 6 asma, 1 nar, 2 incir ve 1 badem ağacı kısmen zarar gördü, 20 adet sulama borusu tamamen yandı.

İtfaiye ekipleri tarafından söndürülen yangınla ilgili soruşturma devam ediyor.

AVTEPE’DE YANGIN…

Avtepede ise, Medoş Lalesi bölgesinde tarla içerisinde çıkan yangında, 5 harnup, 2 zeytin, bazı sulama ve elektrik malzemeleri yandı. Yangının muhtemelen sulama için çalıştırılmış jeneratörün egzozundan çıkan kıvılcımların tarla içerisindeki otları tutuşturması sonucu meydana geldiği belirtildi. Yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Soruşturma devam ediyor.

BÜYÜKKONUK – YEDİKONUK ANAYOLUNDA YANGIN…

Büyükkonuk-Yedikonuk anayolu civarında çıkan yangında ise, Salih Kavunoğlu’na ait üç buçuk dönüm tarla içerisindeki biçilmemiş arpa tamamen yandı. Çıkış nedeni tespit edilemeyen yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Soruşturma devam ediyor.

GÖNENDERE’DE YANGIN

Gönendere Şehitliğinin güneyinde saat 11:30 sırlarında çıkan yangın geniş bir alana doğru yayılıyor.

Polisten yapılan açıklamada, saat 11.30 sıralarında, Gönendere şehitliğinin güney kısmında yol kenarında başlayan yangının geniş bir alana doğru yayıldığı, yangına itfaiye ve çevre halkının iş makineleri ile müdahale ettiği bildirildi.

TEPEBAŞI’NDA ORMAN YANGINI…
Tepebaşı köyünün güney kısmında sabah saatlerinde başlayan yangın ormanlık alanda yayılıyor.
Rüzgarın etkisiyle geniş bir alana yayılan yangına, İtfaiye, Orman Dairesi ekipleri, askeri personel, belediyelere ait tankerler yanında belde halkı da traktörler ve iş makineleri ile müdahale ediyor.
Yangın henüz kontrol altına alınamadı.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ