Reklam
Reklam

“Bu yasanın geçmesiyle sorunlar çözülmeyecek”

“Bu yasanın geçmesiyle sorunlar çözülmeyecek”
  • Manşet
  • 25 Ağustos 2023 – 16:55 16:55

Meclis Genel Kurulu’nda Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi (Kuruluş, Görev ve Çalışma Esasları) (Değişiklik) Yasa Tasarısı görüşülüyor.

Konuyla ilgili ilk sözü alan komite Başkanının ardından kürsüye CTP milletvekili Ceyhun Birinci çıkarak, bu tasarının hekim olarak kendisini mutlu ettiğini belirterek, burada önemli olanın kadrolar olduğunu kaydetti. Birinci, artan nüfusa cevap veremeyen altyapı ve kadroların yarattığı sıkıntılara değindi.

Yeni kadroların da gündeme gelmesinin ve değişiklikler içinde yer almasının da memnuniyet verici olduğunu belirten Birinci, öngörülen değişikliklerle ilgili de bilgi vererek, duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Birinci, bu yasanın geçmesiyle sorunların çözülmeyeceğine işaret ederek, sağlığın her alanında, bir an önce yapılması gerekenler olduğunu belirtti.

3-5 ayda değişen bakanların bu sorunları çözmesinin mümkün olamayacağını kaydeden Birinci “sizin sorununuz sağlık ya da halk değil” dedi.

Birinci, yaşanan ilaç eksikliğine ve ilaçların fiyatlarına da değinerek, bütçede ilaca ayrılan paranın 3 aylık olduğunu kaydetti.

Artan, nüfusun sağlık hizmetinde sadece doktor eksikliği yaratmadığını, ambulans, tetkik, tahlil alanlarında da çeşitli sorunlar yaşandığını anımsatarak, “bu yasanın geçmesinin çok önemli olduğunu” ifade etti ve değişikliklerin bir an önce hayata geçirilmesini temenni etti.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ