Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Brüksel’de ‘Kilometre Vergisi’!

Brüksel’de ‘Kilometre Vergisi’!

Belçika’nın başkenti Brüksel’de toplanan göstericiler, 2022’den itibaren hayata geçirilmesi planlanan ve katedilen kilometre başına ücret ödenmesini öngören vergi sistemini protesto etti.

Brüksel’de Merkez tren garı (Gare Centrale) önünde toplanan motosiklet sürücüleri ve yüzlerce gösterici, hükümetin onayladığı yeni vergi reformunu protesto etti.

Göstericiler, “Kilometre vergisine hayır. Biz koyun değiliz. Güvenliğimiz için mi yoksa devlet kasası mı?” yazılı dövizler taşıdı.

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı görülen gösteride eylemciler, hükümet aleyhine slogan attı.

KİLOMETRE VERGİ SİSTEMİ

Yeni vergi sistemine göre Brüksel’de araba kullanan herkes, yakın gelecekte kat ettiği kilometre başına bir ücret ödemek zorunda kalacak.

2022’de yürürlüğe girmesi planlanan yeni vergiyle başkentteki trafik sıkışıklığının 2030’a kadar yüzde 25 düşürülmesi hedefleniyor.

Yeni vergi sistemi, Brüksel sakinleri için mevcut trafik vergisinin yerini alacak. Ancak Flaman ve Valonya bölge sakinleri de başkente geçiş yaptıkları süre boyunca kilometre vergisine tabi tutulacak.

Brüksel içinde 20 kilometre yol kat eden bir sürücü, yaklaşık 10 avro para ödeyecek.

Vergi uygulaması, yalnızca hafta içi ve gün boyunca geçerli olacak.

​​​​​​​Ödenmesi gereken vergi miktarı kat edilen kilometre sayısına, seyahat süresine ve aracın motor gücüne bağlı olarak hesaplanacak.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ