Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Bıçaklı, Sopalı Kavgada 5 Kişi Tutuklandı

Bıçaklı, Sopalı Kavgada 5 Kişi Tutuklandı

Lefkoşa’da meydana gelen kavga olayı ile ilgili tutuklanan zanlılar Osed Alkhatib, Zakaria Layla, Safian Fatahalla, Yahia Mohammad Yahia Elmıssınd ve Talal Sami Talal Basem dün mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede ifade veren polis memuru Özgür Sunalp, zanlıların “Kanunsuz Topluluk”, “Kanunsuz Bıçak Taşıma”, “Kavga”, “Rahatsızlık” ve “Tecavüz-i alet kullanma” suçlarından tutuklandıklarını kaydetti.

Sunalp, önceki gün saat 13.10 sıralarında Lefkoşa’da Belediye Bulvarı’nda zanlıların arasında alacak verecek meselesi ile kavga yaşandığını anlattı.

Polis memuru Özgür Sunalp, zanlıların olayın nasıl meydana geldiğini sözlü olarak anlattıklarını ancak henüz herhangi bir gönüllü ifade vermediklerini belirtti.

Sunalp, yapılan soruşturma kapsamında temin edilen kamera görüntülerinde, kavgada yaklaşık 11-12 kişi olduğu ve bu kavga esnasında birden çok kanunsuz bıçak, kemer, zincir ve demir çubuk bulunduğunun tespit edildiğini mahkemeye aktardı.

Polis memuru Özgür Sunalp, soruşturmanın henüz yeni başladığını, mesele ile ilgili alınması gereken birçok ifade ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu ayrıca meselede kavgaya karışan şahıslar ve emarelerin halen arandığını söyledi.

Sunalp,, mesele ile ilgili olarak hangi zanlıların kanunsuz bıçak taşıdığı ve hangi zanlıların tecavüz-i alet kullandığı ile ilgili incelemelerin de halen devam ettiğini belirterek, zanlıların 2 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlıların soruşturma maksatlı 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ