Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Belediyeler yarın Lefkoşa’yı kitleyecek!

Belediyeler yarın Lefkoşa’yı kitleyecek!

BES Başkanı Mustafa Yalınkaya, yarından itibaren 28 belediyede süresiz grev de dahil olmak üzere eylemlerini başlatacaklarını duyurdu. 

‘Yerel Yönetimler Reformu’ Cumhuriyet Meclisi İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi’nde yaklaşık 4 saattir görüşülüyor. Belediyelerde örgütlü sendikalar, basına bir açıklama yaptı.  

Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Mustafa Yalınkaya, “Hükümet kanadı belediyeleri içinde bulunduğu ortamda kaotik ortamdan bir üst noktaya taşıyacak birleştirme ile ilgili tasarıyı oylatmayı düşünüyor” dedi.  

Yalınkaya, bu tasarının belediyeleri kaosa götüreceğine işaret ederek, “51/95 sayılı yasa henüz konuşulmuyor bile. Sadece ‘cek-cak’larla bizi avutmaya çalışıyorlar. Bugün eğer bu sorunun köklü çözümlenmesi adına bu kararları üretemezsek yarınlar geç olacak” ifadelerini kullandı.  

Yalınkaya, yarından itibaren 28 belediyede süresiz grev de dahil olmak üzere eylemlerini başlatacaklarını duyurdu.   

Eylemin araçlı olacağına da işaret eden Yalınkaya, “Lefkoşa’yı kilitlemeyi düşünüyoruz.” dedi.  

AŞAM: “SAYI ÜZERİNDEN PAZARLIĞA GİRİYORLAR” 

Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu (Dev-İş) Genel Başkanı Koral Aşam ise, “Hükümet kimseyi tanımıyor, yapıcı eleştiriyi dikkate almıyor. Sayı üzerinden pazarlığa giriyorlar. Reform niteliğinde olabilecek olan 51/95 sayılı yasayı es geçiyorlar” diye konuştu.  

Aşam, Komite başkanının emriyle toplantıya dahil olamadıklarını da söyleyerek, “Bugün oylanırsa, örgütlü olduğumuz belediyelerde her türlü hakkımızı kullanacağız” ifadelerini kullandı.   

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ