Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

“Barış ve Özgürlük için canlarını verme pahasına mücadele”

“Barış ve Özgürlük için canlarını verme pahasına mücadele”

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın 45., Türk Mukavemet Teşkilatının 63. ve Kıbrıs’ın Osmanlı Devleti tarafından Fethinin 450. Yıldönümü münasebetiyle 1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı törenlerle kutlandı.
Kutlama etkinlikleri çerçevesinde Gazimağusa Zafer Anıtı’nda da tören düzenlendi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde bayrakların göndere çekildiği törende daha sonra 4. Piyade Alay Komutanlığı’nda görevli Piyade Yüzbaşı Süleyman Koloğlu tarafından gün dolayısıyla bir konuşma yapıldı.
Koloğlu, 1 Ağustos’un tarihteki önemine vurgu yaparak, bu üç günün özelliğinin ” Barış ve Özgürlük için canlarını verme pahasına mücadele” olarak belirtti.
1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramının tarihsel sürecinde yaşananlara vurgu yapan Koloğlu, bu zaferin binlerce şehit verilerek elde edildiğini kaydetti.
Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın bu toprakları sonsuza dek koruyup, şanlı Türk Bayrağını dalgalandıracağını vurgulayan Süleyman Koloğlu, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın milletinden aldığı güçle, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni kanının son damlasına kadar savunacağını ve Vatan savunmasına devam edeceğini vurguladı.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ