Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

“Bakanlık ile sendika eşgüdüm içerisinde çalışmayı becerememektedir”

“Bakanlık ile sendika eşgüdüm içerisinde çalışmayı becerememektedir”
  • KKTC
  • 13 Eylül 2021

Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP) Uzaktan eğitimin tam bir başarısızlık ile sonuçlandığını, önlemlerin yetersizliği nedeniyle bir yılın heba edildiğini savunarak, Bakanlık ve ilgili sendikanın eşgüdüm içerisinde çalışmayı, ortak hareket etmeyi beceremediğini öne sürdü.

MDP’den yapılan açıklamada, yeni eğitim-öğretim yılına aşı avantajıyla başlandığına dikkat çekilerek, bunun sevindirici bir gelişme olduğunu ancak salgının şiddetini yitirmediği ifade edildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Okul kapatmaların yaşanmayacağı söyleniyor. Hepimiz eğitim adına buna inanmak istiyoruz. Bir sınıfta üç pozitif vaka görülürse o sınıfa ve o sınıfın derslerine giren bütün öğretmenlere karantina uygulanacakmış. Karantina sürecinde de sınıfın öğretmenleri, öğrencilerine uzaktan(çevrim içi) eğitim uygulayacak. Bu kararlar uygulanabilirse eğitimdeki kayıplar en aza indirilebilir. MDP olarak bu zor zamanları halkımızla birlikte aşacağımıza inanıyoruz. Gençlerimizin eğitimden geri kalmamaları için katkı sağlamaya hazır olduğumuzu bildiririz.”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ